Новий вінницький навчальний заклад на “Поділлі” буде гімназією – без варіантів

Виконавчі органи Вінницької міської ради розглянули петицію вінничанина Ігоря Семенюка, який просив зробити навчання у новій школі у мікрорайоні Поділля до 11 класу.

Відповідно до статті 35 ЗУ «Про повну загальну середню освіту» типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

  • початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;
  • гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
  • ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи”, – читаємо у відповіді, яку підписала заступниця міського голови Галина Якубович.

У Законах «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» визначено модель старшої школи, яка має стати трирічною та профільною. Старша профільна школа (ліцей) має функціонувати як самостійна юридична особа, її проектна потужність має бути розрахована щонайменше на 300 учнів, наявність 4 класів у кожній з паралелей. “Норми про утворення окремих юридичних осіб закладів загальної освіти різних типів вступають в дію з 1 вересня 2024 року. Тому більшість шкіл міста будуть реорганізовані у гімназії – заклади середньої освіти І-ІІ ступеня”, – йдеться у відповіді.

Нагадаємо, петицію про 11 класів для нової гімназії на Поділлі у Вінниці взяли до розгляду.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

530 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.