Вінницькі лісівники відновлюють поголів'я диких кабанів

Лісівники держпідприємств лісового господарства Вінницького ОУЛМГ відновлюють поголів’я кабана та інших мисливських тварин у вольєрному господарстві. Загальна площа вольєрів для напіввільного утримання мисливських тварин у 10-ти лісгоспах становить понад 600 га. Поступово чисельність кабана збільшується.

“За даними щорічного обліку диких тварин у мисливських угіддях області у 2019 році зафіксовано 1458 голів кабана, у 2017 році було 1258 голів. Флагманом у веденні мисливського господарства області, в тому числі створення вольєрів для напіввільного утримання мисливських тварин, є ДП «Дашівське досвідне лісомисливське господарство». Саме на цьому підприємстві у 2011 році побудовано перший вольєр площею 200 га”, – інформує прес-служба Вінницького ОУЛМГ.

Єгер Вороновицького та Шендерівського лісництв Василь Царук добре знає звички свинок, їхні примхи, поведінку, а деяких легко вирізняє з-поміж інших та навіть дав їм клички.

“Зараз ми спостерігаємо, що кабани стабільно розділилися на два стада, у кожному з яких окремі самки-вожачки. Кожне стадо має свою територію, вони ходять окремо, проте й не ворогують. Разом вони зустрічаються під час годівлі. Одне стадо «дике», ніколи не підходить до людей близько, інше – «приручене», ці доволі близько підпускають до себе.
Проте особливо довіряти лісовим звірям, хоч і прирученим, не варто. Все одно вони – дикі тварини. Сам кілька разів утікав на дерево – було, що самка за дитинча захвилювалась, а одного разу без видимої причини тварина вирішила погнатися. Добре, що багажник у «Ниві» був відкритим, то вскочив до авто”, – розповідає єгер.

У раціоні диких кабанів – кукурудза, буряки, пшениця, зернові відходи, капустяне листя. Корми лісівники лісгоспу заготовляють для зимової підгодівлі усіх диких тварин упродовж літа-осені. Тут же, біля вольєру, і зберігають. Зерно – у коморі, буряки – у кагатах, прикриті плівкою.

Через кілька років, довівши кількість диких кабанів до оптимальної, лісівники зможуть їх випускати у природне середовище.

Нагадаємо, засудили чиновника, який сприяв розкраданню вінницьких лісів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook