Вчені кажуть, вінничани мають звикати до пилових бур - тепер це наші реалії

Жителі кількох сіл Калинівського району 12 травня спостерігали пилові бурі. Це незвичне для нашого регіону явище бачили на полях біля Павлівки, Сальника, Калинівки, Корделівки, Бережан, Глинська, Хомутинців, Писарівки.

“Користувачі соціальних мереж публікують фото та відео цього явища”, – пише видання Калинівка.city.

У групі Сальник користувач Тетяна Корженко опублікувала відео, на якому вона зафільмувала пилову бурю, яка розпочалася біля Сальника.

“Спостерігав за цим явищем у трьох місцях – біля Калинівки, на полях між Корделівкою і Бережанами, а також між Бережанами та Глинськом, – каже начальник відділу з питань екології та захисту довкілля райдержадміністрації Олександр Поліщук. – Це великі простори, де немає лісозахисних насаджень або вони дуже зріджені. На таких ділянках вітру, як кажуть, є де розгулятись. До того ж на цих ділянках днями провели сільськогосподарські роботи. Це вкупі з пересушенням ґрунтів, сильним вітром і призвело до таких явищ”.

Свідком цього явище був і Глинський сільський голова Віктор Янківський.

“Бачив пилову бурю на полі між Бережанами та Писарівкою, – каже Глинський сільський голова Віктор Янківський. – Спостерігав за цим явищем, коли їхав в Калинівку і тоді, коли повертався назад – тобто воно тривало впродовж доволі тривалого часу. Пилюка стояла стовпом десь на відрізку від п’ятисот метрів до кілометра”.

“Село буря обминула, а от за межами села її бачила, – каже Бережанський сільський голова Галина Фурман. – Я спочатку подумала, що це трактор працює у полі й за ним тягнеться стовп пилюки, але потім побачила, що це не техніка, а природа”.

Кожен із оповідачів запевняє, що раніше таких піщаних бур не бачив.

Спеціалісти пояснюють виникнення таких явищ, не властивих для нашого регіону, безсніжною зимою, відсутністю дощів і нерівномірним прогрівом повітря, зміною клімату та діяльністю людини.

У Інституті агроекології і природокористування кажуть, що досі пилові бурі виникали локально у посушливих південних регіонах України раз на декілька років, а зараз такі явища можна спостерігати і у зонах Лісостепу та Полісся. Спеціалісти запевняють, що до таких явищ треба буде звикати, адже в умовах відсутності опадів ризик повторення пилових бур залишатиметься актуальним і у наступні роки.

Нагадаємо, у Ладижині зроблять щеплення всім каштанам! Чи скористається досвідом Вінниця?

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook