У Вінниці пригадали як формувалося українське військо

У Вінниці розпочали відзначення 101-ї річниці Соборності України тематичною виставкою Українського інституту національної пам’яті «Українське військо: 1917-1921 роки». Розгорнуто експозицію у холі облради та облдержадміністрації.

“Виставка розповідає про початки українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті та відновлення мілітарних традицій нині”, – розповів Начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Богдан Галайко.

Організатори зазначили, що Вінниця невипадково стала першим містом після Києва, де демонструється ця виставка. Адже саме Вінниця є визначною столицею, яка увійшла до історії УНР.

“Сто років тому у вирі боротьби з агресією сусідів за молоду українську державу і формувалося українське військо, яке увібрало в себе традиції минулих епох, постійно пристосовуючись до викликів сучасності”, – відкриваючи виставку, сказала заступниця директора Центру історії Вінниці Олеся Коваль. – “Виставка демонструє, що українська держава і 100 років тому існувала, як повноцінна держава: мала власні роди військ, валюту, поштові марки та багато інших, необхідних для суб’єктної держави, атрибутів. Головна ціль цієї події – спростувати старі та нові російські міфи, які досі існують щодо цієї теми”.

Виставка «Українське військо: 1917-1921» презентуватиметься в холі облради та облдержадміністрації до 24 січня. Згодом її покажуть у районах Вінницької області та повезуть іншими містами України.

Нагадаємо, військові підсумки року.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook