У Могилеві-Подільському в Дністер з пришвартованого катеру витекло дизпаливо

У Могилеві-Подільському 12 липня сталася надзвичайна подія: у Дністер потрапило дизельне паливо, витік стався з приватного плавзасобу, що пришвартований на місцевій пристані. 

“Масляні плями потягнулися вниз по Дністру, попри міський пляж і далі по течії. Про екологічну катастрофу наразі мова не йде, треба дочекатися  висновків екологів”, – інформує місцеве видання “Краяни”.

На місце пригоди прибули представники влади, рятувальники, екологи, прикордонники, муніципальна варта.     

За попередньою інформацією, судноплавний засіб дав серйозний крен, що призвело до потрапляння води у моторні відсіки, а відтак, – ймовірно і стався витік палива. Через високу воду його власник максимально міцно притягнув прогулянковий катер до берега. Вода зійшла, плавзасіб практично вже не мав на чому дрейфувати, а його днище оголилося для підводних каменів. Чи є пробоїна рятувальники поки не з‘ясували, проте судно не нове, тож могло і це статися. 

«Перша мазутна пляма була шириною близько 3 метрів, шлейф від неї тягнувся завдовжки 250 метрів, аж до коси, що на пляжі, – коментує міський голова Петро Бровко. – З 13 години паливо почало витікати в річку, і  на 17 годину ми досі спостерігаємо на воді плями від нафтопродуктів. Скільки саме витекло палива – не відомо. Власник не каже скільки його там було, і тому ми достеменно не можемо поки знати про розмір завданої водоймі шкоди та рівень загрози екології Придністров’я. Але те, що дана подія з розряду надзвичайних та небезпечних – це факт».

Опубліковано Краяни Краяни Неділя, 12 липня 2020 р.

На експертизу взяли зразки води з плавзасобу та води біля судна. Рятувальники відкачали 250 кубів води з плавзасобу. 

Нагадаємо, Могилів-Подільський відділ поліції очолив Василь Ободовський.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook