На Вінниччині рятувальники дістали з дна водоймі загиблого рибалку

У період з 4 по 12 травня державні інспектори Вінницького рибоохоронного патруля зафіксували 87 порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.

Так, складено 14 протоколів за ч.4 ст.85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), 72 – за ч.3 ст.85 КУпАП (порушення правил рибальства) та 1 – ст.86-1 КУпАП (експлуатація на водному об’єкті водозабірної споруди, не забезпеченої рибозахисним обладнанням). Також оформлено чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«Загалом, у порушників конфісковано майже 12 кг риби та 13 од. заборонених знарядь лову («драчі», сітки, хватки, раколовки). Накладено штрафів на суму 8 874 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 6 783 грн», – повідомив керівник відомства Олексій Ягельський.

Для прикладу, 5 травня патрульні здійснили рейд в смт.Браїлів Жмеринського району Вінницької області. На річці Рів громадянин здійснював забір води без належного рибозахисту. На громадянина був складений протокол за ст.86-1 КУпАП. За це правопорушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу від одного до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

8 травня інспекторським складом Вінницького рибоохоронного патруля задокументовано порушення правил рибальства. Інцидент стався на річці Десна, села Лісова Лисіївка Калинівського району. Рибалка за допомогою забороненого знаряддя лову «хватки» здійснював незаконний вилов риби. Виловив сім пліток загальною вагою менше 1 кг. Збитки нанесені рибному господарству України склали 595 грн.

11 травня під час проведення рибоохоронного рейду на річці Мурафа, поблизу села Мурафа Шаргородського району, рибпатрульні спинили чоловіка, який за допомогою «хватки» добував водні біоресурси. Завдяки оперативним діям державних інспекторів порушник не встиг завдати збитків рибному господарству.

На винних осіб були складені адміністративні протоколи за ч.4 ст.85 КУпАП. Заборонені знаряддя лову вилучено. Матеріали справ готуються для передачі в районні суди. Санкція даної статті передбачає накладення штрафу на фізичних осіб у розмірі від 340 грн до 680 грн з конфіскацією чи без такої.

Якщо стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Вінниччини: (068) 018-37-52 або (073) 004-86-06.

Нагадаємо, вінницький рибоохоронний патруль знищив майже 3 кілометри сіток.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook