Підозра на СОVID: кого і як тепер шпиталізують

Із цього тижня Вінниця перейшла з «помаранчевої» у «жовту» карантинну зону. Водночас у Вінниці збільшують кількість бригад, які відбирають зразки для ПЛР-тестування та розгортають додаткові ковідні ліжка. Про це каже директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.
За його словами, за тиждень стало зрозуміло, що створених у лікарні №3 п’яти бригад, – замало.

Тому у цій лікарні плануємо створити ще дві бригади. У МКЛ №1 плануємо розгорнути теж додаткові ліжка, щоб послабити навантаження. Але нам бракує медичних працівників – насамперед лікарів і медичних сестер для роботи в ковідних командах. Тому вкотре запрошуємо наших колег на співбесіди, – зазанчив Олександр Шиш.

Ще 18 вересня Міністерство охорони здоров’я оновило протокол для лікування СОVID-19. А минулого тижня визначилося із критеріями для госпіталізації. Олександр Шиш перераховує ці критерії:

Тепер стаціонарному лікуванню будуть підлягати хворі з підозрою на COVID-19 та з діагностованою пневмонією, часто з проявами ядухи (утрудненого дихання), коли частота дихання за одну хвилину збільшується понад 30; коли сатурація (насищення крові киснем) при вимірюванні пульсоксиметром – менше 93 %; коли температура тіла вдома не збивається при прийомі жарознижуючих препаратів  протягом півтора – двох годин менше 38,0 градусів, а не виключно з подальшим її підвищенням; коли хворий належить до групи ризику з розвитку ускладнень маючи супутню патологію, а саме: тяжкий перебіг гіпертонії та цукрового діабету, тяжкої хронічної дихальної та серцево-судинної  патологіїї, ниркової недостатності, алергічної хвороби, онкологічних захворювань та інші.

Директор департаменту здоров’я міськради каже, що зараз лікарні не відмовляють пацієнтам з ознаками коронавірусу, яких привозить швидка допомога. Люди перебувають в лікарні три дні, поки немає результатів ПЛР-тесту. Потім цих пацієнтів виписують під спостереження сімейних лікарів.
У Вінниці основним медзакладом для лікування хворих на COVID-19 є міська лікарня №1. Станом на понеділок, 28 вересня, там перебувало 172 пацієнти з Вінниці.

Станом на 29 вересня на Вінниччині зафіксовано 6062 випадки COVID-19. За останній тиждень це +685 випадків і 14 смертей.

Автор Анастасія МІШКО

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook