Обшуки у Тростянецькій ОТГ: підозру поки нікому не оголошували

Обшуки у Тростянецькій селищній раді, у голови громади та бухгалтера проводили правоохоронці 9 січня – ця інформація у вінницьких ЗМІ випередила можливість самих поліцейських прокоментувати резонансну ситуацію. Єдине, що поки достеменно відомо, що обшуки були і вони санкціоновані.

– Поки ще підозри нікому не оголошували. У рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 368 Кримінального кодексу України за фактом вимагання та одержання службовою особою неправомірної вигоди, працівники поліції проводили санкціоновані обшуки за місцем роботи та мешкання фігурантів. В тому числі санкціоновані обшуки проводилися в адміністративній будівлі однієї з територіальних громад, – прокоментувала «Місту» Наталя Калиновська, речниця Департаменту захисту економіки Нацполіції України.

Хто «фігуранти», про яку суму «вимагання» йдеться, а також за що «вимагалося» – речниця не уточнює.

– Як тільки буде оголошено про підозру, тоді ми зможемо оприлюднити більш детальну інформацію, в тому числі, за що вимагали і яку суму, – уточнює Наталя Калиновська.

Між тим, неофіційно уже з’явилися, принаймні, дві версії причин обшуків і кримінального провадження.

Перша – облаштування місцевого парку. Як повідомив інформаційний ресурс «На Парижі»: «Після кількаступеневих перевірок виділення коштів на облаштування селищного парку у Тростянці в серпні 2018-го та «завмирання» цієї справи у Нацполіції її «реанімували».

Друга – обшуки як заслугу собі уже приписали собі місцеві активісти, котрі відзняли кілька сюжетів про Тростянець. Журналістським матеріалом чи розслідуванням це назвати навряд чи можна, оскільки ні балансу думок, ні коментарів опонентів, ні навіть кількох джерел інформації там немає. Утім – є критика дій керівництва ОТГ. І за їх інформацією,  мова начебто іде про «відмивання 2 мільйонів гривень», а «спалила контору» фірма – яка ці кошти «обналічувала».

Водночас у реєстрі судових рішень “Місто” знайшло три ухвали Вінницького міського суду – про надання тимчасового доступу до документів, які датовані 16 грудня 2019 року (це фактично ухвали на обшук, і вони діють протягом 30 днів – Авт.) і які стосуються посадових осіб Тростянецької ОТГ.

Цікаво, що кримінальне провадження за ознаками ч.3 ст.368 ККУ, в рамках якого слідчий і подав клопотання про обшук, до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено ще 08.08.2018, тобто слідство триває уже більше року. Службовим особам Тростянецької ОТГ закидають створення «схеми» з метою «отримання неправомірної вигоди від фізичних та юридичних осіб за сприяння в укладенні договорів на проведення будівельних та ремонтних робіт об`єктів нерухомості, розташованих на території Тростянецької селищної ОТГ та своєчасного проведення розрахунків за виконані роботи». Так слідчий аргументує свої клопотання.

Як будуть розгортатися події у Тростянці і чим закінчиться кримінальне провадження, в рамках якого проводилися обшуки, – побачимо. Коли йдеться про звинувачення у вимаганні і отриманні хабарів, та й про будь-які кримінальні провадження, поліція завше відкидає політичну складову чи можливий політичний підтекст. Але так вже співпало, що в окрузі, до якого входить і Тростянець, точилися запеклі політичні баталії, в тому числі і на виборах до парламенту.

Удень 10 січня “Місту” не вдалося отримати коментар від голови Тростянецької селищної ОТГ Людмили Червонецької щодо обшуків. Зверення голови громади було розміщено на сайті ОТГ, а також на сторінці у соцмережі увечері 10 січня. “Місто” подає це повідомлення повністю.

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ОТГШановні жителі нашої Тростянецької громади! Шановні читачі медійних…

Опубліковано Тростянецька селищна ОТГ Пʼятниця, 10 січня 2020 р.

«Шановні жителі нашої Тростянецької громади! Шановні читачі медійних видань! Зважаючи на події останніх днів та хвилю інформації, яка поширюється з причини проведення правоохоронними органами слідчих дій щодо виконання ухвали Вінницького міського суду, Вінницької області від 19 грудня 2019 року, вважаю за свій обов`язок, як очільник громади повідомити про дійсний стан справ.
По-перше: Державною аудиторською службою у Вінницькій області в листопаді 2018 року було завершено проведення перевірки фінансово-господарської діяльності Тростянецької селищної ради за період з 1 січня 2014 року по листопад 2018 року. Згідно Акту ревізії від 16 листопада 2018 року жодних порушень не виявлено.
По-друге : правоохоронним органам працівниками Тростянецької селищної ради були надані всі документи згідно ухвали суду від 19 грудня 2019 року, про що складено протоколи виїмки від 9 січня 2020 року.
По-третє: жодній посадовій особі та працівникам селищної ради не було винесено звинувачень у злочині і жодному не повідомлено про підозру.
По-четверте: Шановні журналісти та працівники мас-медіа! Ми всі живемо в державі , де закон рівний для всіх. Де честь і гідність кожної людини не попирається без доведених фактів. Наберіться терпіння!
І останнє: Тростянецька селищна рада, всі структурні підрозділи та комунальні установи Тростянецької об’єднаної територіальної громади працюють і будуть працювати, будували і будуть будувати, були з людьми і залишимось з людьми, захищали їх права і будемо захищати!!!
А історія розставить все і всіх на свої місця.
З повагою, Голова Тростянецької селищної ОТГ Людмила Червонецька»

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

8370 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.