Не мовчати, а звернутися до поліції закликають учасники форуму проти насильства

Делегація з Вінниччини 20 лютого стала учасницею Міжнародного форуму «Україна на шляху до подолання домашнього та ґендерно зумовленого насильства».

До складу делегації увійшли представники Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації, обласного та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також представники ІГС області, що опікуються гендерними питаннями.

Ключові теми обговорення: основні досягнення у сфері розбудови національної системи запобігання та протидії ґендерно зумовленому насильству; система запобігання та протидії ґендерно зумовленому насильству в громадах: подорож містами; моделі запобігання та протидії ґендерно зумовленому насильству: презентація послуг; інноваційні підходи до запобігання ґендерно зумовленому насильству.

Учасники форуму також акцентували увагу на формуванні “нульової толерантності” до насильства та готовності протидіяти його проявам, що є одним із ключових пріоритетів соціальної політики сьогодні.

Стратегічна мета, визначена Міністерством соціальної політики України: кількість жертв насильства, до якої прагнуть – 0, кількість байдужості суспільства до проблеми – 0; кількість разів, коли сусіди, родичі чи близькі не повідомили про випадки насильства – 0.

Держава надає постраждалим повний спектр допомоги – від гарячої лінії до якісно наданої послуги і допомоги в адаптації.

Найголовніше – не замовчувати проблему. У першу чергу, необхідно звернутися до поліції з номером 102 або до місцевого відділу (написати заяву).

Особи, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей можуть звернутись по допомогу за номерами телефонів:

  • 15-47 (цілодобова Державна гаряча лінія)
  • 116-123 (цілодобова гаряча лінія ГО Ла Страда)
  • 0800-75-04-75 (обласна гаряча лінія, з 9:00 до 18:00)
  • 073-138-80-37 (обласна мобільна бригада, з 9:00 до 18:00)
  • 098-900-15-60 (мобільна бригада Вінниці)

Під час форуму Наталя Заболотна розповіла про дію в області притулку для тимчасового перебування жінок, які постраждали від домашнього насильства.

Він надає можливість одночасного безпечного анонімного перебування до 30 осіб. За 2019 рік його послугами скористались 36 жінок та 72 дитини.

Тут скривджені отримують юридичну, психологічну та соціальну допомогу, відновлюють довіру до людей та надію на краще життя своє та своїх дітей, вчаться приймати рішення самостійно, підіймають свою цінність та складають плани на майбутнє.

Нагадаємо, Вінниччина: заяв про домашнє насильство стало на третину більше.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook