На сесія облради депутати проголосували за заборону московського патріархату

25 листопада на черговій сесії депутати ухвалили звернення Вінницької обласної ради восьмого скликання до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, релігійних організацій з центром в країні-агресорі на території України.  

Депутати пропонують центральній владі ухвалити закон – “для уникнення реальних та потенційних ризиків загрози національній безпеці України”. Звернення підготовлене постійною комісією обласної ради з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту.

На сьогодні в Україні діє Українська православна церква в єдності з московським патріархатом та інші релігійні організації з центром в країні агресорі, які ідеологічно обгрунтовують і підримують війну та виправдовують всі військові злочини, що скоює росія на території України. Значна кількість духовенства виявляють антиукраїнську та антидержавну позицію, про що свідчать результати проведених санкціонованих обшуків СБУ за місцем проживання митрополіта однієї з єпархій УПЦ МП на території Вінниччини. Вказана особа розміщувала публікації на власному інтернет-ресурсі проросійського змісту, а також заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Ці та інші факти є свідченням, що діяльність УПЦ МП підриває територіальну цілісність, соборність та державність України, – йдеться у зверненні.

У документі підкреслюється, що звернення обласна рада ухвалює, “усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями”, а також “враховуючи антиукраїнську та антидержавну позицію релігійних організацій Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі з метою захисту суверенітету, національної безпеки й територіальної цілісності, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі”.

Депутати звернення підтримали. Електронна система зафіксувала такі результати голосування:

  • “за” – 58,
  • “утримався” – один,
  • “не голосував” – один.

Утім депутат Олександр Підгорняк у залі заявив, що у нього не спрацювала картка, але він підтримує звернення. Зараз у Верховній раді зареєстровані кілька законопроєктів щодо діяльності московського патріархату.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook