Колишній і теперішній мери Вінниці закликають молодь взяти участь у формуванні комплексної стратегії регіону

Колишній мер Вінниці і прем’єр-міністр України (2016-2019 рр.) Володимир Гройсман та нинішній Вінницький міський голова закликають молодих людей долучитися до формування стратегії розвитку Вінниці та області «Стратегія 3.0: Вінниця, область, громади».

25 червня на платформі ZOOM ініціатори формування комплексної стратегії розвитку Вінниччини обговорювали з молодими людьми і те, як молодь впливає на розвиток громади, і які проблеми та виклики бачать молоді люди у своєму житті сьогодні. Зареєструвалися не це обговорення – близько 100 учасників.

– За неповних 30 років нашої Незалежності у нас є дуже багато викликів. Але народилось прекрасне нове покоління, яке відкрите для цього світу і яке насправді з великим потенціалом.  У нас є досить хороша команда, і з вашим включенням у цей процес ця команда буде ще сильнішою, – зазначив Володимир Гройсман. – У 2010 році ми з командою місті сформували Стратегію «Вінниця-2020».  Сьогодні можна сказати з абсолютною впевненістю, що саме ця Стратегія, цей план дій дозволили Вінниці вийти в лідери в Україні за якістю життя. Ми маємо це зробити і у всій Вінницькій області, і у кожній громаді. Має бути чіткий план, який буде спиратися на інтереси людей, який ми будемо з виконувати і який приведе нас до успіху. Тому я просив би вас долучитися і до обговорення, і до напрацювання цієї стратегії, щоб це був наш спільний план дій.

Сам Володимир Гройсман – типовий представник молоді у владі і того, як на що ця молодь здатна. У 24 роки депутат Вінницької міської ради. У 27 –  наймолодший мер обласного центру. Потім переобрання на посаду міського голови. Посада в уряді, згодом голова Верховної Ради, прем’єр-міністр України. Ініціатор децентралізації – реформи, яка визнана однієї з найуспішніших реформ в Україні.

– Це був 2002 рік, ти висуваєш свою кандидатуру на вибори до міської ради, із тобою ідуть десяток дорослих, досвідчених людей, які займають серйозні посади… І ти проходиш цей шлях: спершу скептичне відношення до тебе, потім у тебе починають вірити, – розповідає Володимир Гройсман. – -Мій шлях говорить тільки єдине: без вас, без вашої участі, без вашої самовідданості нам досягти успіху в країні буде неможливо. Я б навіть не називав це проєктом. Це бажання допомогти молодим людям прийти у владу, щоб від вас залежало ухвалення рішень. Так, ми бачили з вами багато різних проєктів. Їх називали по-різному – молодіжні проєкти, «ліфти» і т.д. Але вони по-справжньому не працюють. Тому наше завдання сьогодні з вами сформувати таку команду людей, яких я і уся наша команда приведе у владу.

Мер Вінниці Сергій Моргунов каже, що сьогодні третина депутатського корпусу Вінницької міської ради – це молоді люди.

– Це фактично відображає і загальний склад населення міста, тому що третина вінничан це люди молоді, які живуть, працюють у нашому місті, які мають надії на майбутнє і в першу чергу які розвивають наше місто. Тому я переконаний у тому, що без нових ідей, без цієї динаміки, яку мають молоді люди, наша територіальна громада розвиватися не зможе, – зазначає Сергій Моргунов. – Саме тому при формуванні Стратегії «Вінниця 2030» дуже важливо безпосередньо і ваша участь, і ваші ідеї, і ваші активності – щоб ми сформували якісну Стратегію на майбутні 10 років. А фактично це 10 років вашого активного життя, в першу чергу. Тому я запрошую до співпраці.

На зв’язок Сергій Моргунов вийшов з Києва, де брав участь у засіданні Консультативної ради по питаннях місцевого самоврядування.

Одна з молодих депутаток Вінницької міської ради – Світлана Ярова. Вона зізнається, що після школи мала чітке бажання виїхати з Вінниці. Залишила її тут робота, яку знайшла. Сьогодні Світлана Ярова впевнена, що молодим людям під силу і робити зміни, і створювати комфортне середовище там, де вони живуть.

– Стратегія – це інструмент, який допоможе реалізувати ваші мрії. Є команда, яка може вас підтримати. Саме в цій команді я останні п’ять років реалізовую в цьому місті всі свої мрії – молодіжний центр, фестивалі вуличної їжі, громадські простори. Про це можна було тільки мріяти!  – каже Світлана Ярова. – Я бачу людей, які приїжджають до Вінниці з Києва, Одеси, Чернівців, або повертаються з Австрії, Польщі. Це люди, які приїжджають до Вінниці і хочуть тут створювати свої сім’ї та залишатись тут жити. Зустрічаю іноземців на вулиці чи кафе, які приїжджають у Вінницю, щоб створювати тут свій власний бізнес, сплачувати тут податки і бачити одразу як ці податки знаходять реалізацію в міському просторі. Я кажу на прикладі свого міста. Але я знаю, що нас зараз чують молоді люди в своі?х громадах і зараз знаходяться в своїх селищах або ОТГ, – і вам під силу створювати комфортне для себе середовище там, де ви живете.

Студентка медичного університету Ірина Лозова мріє бути медиком. Утім, через загальну сьогоднішню невизначеність навіть найближчого майбутнього і відсутність стабільності вона боїться, що її мрія так і залишиться мрією. Попри це студентка впевнена, що на місцевому рівні молоді люди не мають залишатися «сірою масою». Кожний у своїй галузі і зі свого кола інтересів може бути корисним для громад – адже саме тут вони живуть і, головне, усі хочуть аби їх життя було комфортним і з перспективами.

Всіх бажаючі можуть долучитися до розробки «Стратегії 3:0» та надсилати свої ідеї та пропозицій на сторінку у Фейсбук.

Нагадаємо, Стратегія 3.0: область, Вінниця, громади: на Вінниччині почали розробляти комплексну стратегію розвитку регіону.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook