Експерт вважає, що на нові райони Вінницької області сформують на підставі “політичного рішення”

Очевидно, що формування нових районів має спиратися на певну філософію, виходячи з місії органів влади на цьому рівні. Таку методологію розроблено та опубліковано на сайті Мінрегіону, але не затверджено урядом. 

Про це в матеріалі для видання “Дзеркало тижня” розмірковує один із співавторів децентралізації, директор Інституту розвитку територій Дмитро Ганущак.

“Фактично чіткої позиції з боку виконавчої влади немає, що з огляду на те, як легко в нас змінюються уряди і міністри, можна зрозуміти, — важко в таких обставинах урядовцям брати на себе відповідальність. Її хочуть розділити з народними депутатами, які інколи просто діють за принципом “хай воно буде, може, знадобиться”. Тому ручний режим і ризики”, – говорить експерт.

Він подає результат моделювання відповідно до згаданої Методики адміністративних центрів нових районів і деякі зауваження щодо альтернативних пропозицій. 

Зокрема, щодо Вінницької області його міркування такі: 

“Однозначно визначаються Вінниця та Могилів-Подільський. Поза 60-кілометровою зоною безумовної відповідальності територіальних органів центральних органів виконавчої влади і райдержадміністрацій проживають понад 150 тисяч жителів, що дає підстави для створення ще одного району. Адміністративними центрами можуть бути Ладижин як найближчий до адміністративного центру, Тульчин і Гайсин, які в історичному плані мають досвід перебування там органів управління субрегіонального рівня”, – вважає експерт.

На його думку, це той випадок, коли, швидше за все, буде прийняте політичне рішення щодо вибору центру району в південно-східній частині області.

“Звичайно, політичне рішення не завжди буває раціональним. Однак з огляду на місію субрегіонального рівня помилки чи амбіції політиків можуть дорого коштувати державі. І повернення системи до рівноважного стану може тривати досить довго”, – додає Дмитро Ганущак.

Нагадаємо, експерт назвав хибною ідеєю поділ Вінницької області на три райони.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

5090 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.