У Вінниці 4 червня перерахують всіх велосипедистів на вулицях міста

У Вінниці 4 червня стартує глобальний велоперепис – два десятки активістів планують перерахувати велосипедистів, а також користувачів іншого “мікротранспорту” на вулицях міста.

“У Вінниці вперше з моменту появи велодоріжок на вулицях нашого міста відбудеться підрахунок велосипедистів. Близько двох десятків людей вийдуть до оживлених перехресть і в реальному часі будуть рахувати людей, які користуються даним екологічним видом транспорту. Крім кількості, волонтери також будуть звертати увагу на стать, наявність чи відсутність шоломів, спортивний чи кежуал одяг велосипедистів”, – інформує спільнота Vin-Cycle. 

За інформацією активістів, окремо будуть підраховувати електричний мікротранспорт: моноколеса, гіроборди, самокати та ін. 

“Крім семи перехресть, на яких будуть стояти волонтери, планується охопити ще дев’ять точок, за якими будуть слідкувати камери, дані з яких згодом підсилять дослідження”, – додають активісти.

Варто зазначити, що підрахунок буде проводитись згідно методології U-Cycle, яку члени організації перейняли у велосипедних столицях світу. Наприклад, у Києві такий підрахунок велосипедистів роблять з 2014 року – два рази на рік: весною та осінню.

“Тож чому ми рахуємо літом? Наразі у Вінниці назріла низка урбаністичних питань, вирішення яких потребує певних статистичних даних. Їх можна отримати саме в ході дослідження. Також для нас дуже важливо випробувати новий формат і зрозуміти зони росту для організаторів перед осіннім підрахунком, який стане опорою для річних звітів про розвиток велоінфраструктури. До того ж подія о’бєднує велоспільноту і дає змогу проявитись новим активістам”, – пояснюють у Vin-Cycle.

Нагадаємо, місту потрібні окремі парковки для велосипедів та скутерів, вважають вінничани.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

4031 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.