Два рахунки за газ. Для чого так зробили – пояснили у «Вінницягаз»

З січня 2020 року рішенням НКРЕКП з рахунку за газ вилучена плата за доставку газу. Відтепер вона оплачуватися за окремим рахунком. Тобто, вінничани будуть отримувати два різних рахунки на газ: один за фактичне споживання і другий – за транспортування блакитного палива в їхню оселю.

Додаткові рахунки надходитимуть до скриньок від “Укрпошти”, з нею газовики уклали договір. Для мешканців Вінниці у рахунках буде окрема графа. Також доступ до обох рахунків буде й у особистому кабінеті на сайті “104.ua”.
Відтак плата за газ буде здійснюватися постачальнику газу, а плата за доставку – окремо, за рахунком АТ «Вінницягаз».

– Це дозволить відокремити оплату послуг розподілу від оплати газу як товару.Таким чином споживачі газу зможуть побачити, кому та за які послуги вони сплачують кошти, – пояснює комерційний директор АТ «Вінницягаз» Володимир Антошко.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. При визначенні обсягу споживання за основу береться кількість спожитих кубометрів газу впродовж попереднього “газового року”. Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на діючий тариф на доставку газу.

Наприклад: за минулий газовий рік споживачем використано 1 тис куб.м газу. Місячна вартість доставки в першому півріччі 2020 року розраховуватиметься наступним чином: 1000 куб. м/12 міс. х 1,068 грн. = 89 грн. на місяць з ПДВ.

Від обсягів споживання залежить плата споживача за доставку в наступному році. Якщо впродовж газового року споживач зменшить споживання газу, то в наступному році за доставку буде платити менше.

– Якщо людина у новому році планує використати менше газу, бо, наприклад, утеплила будинок чи поставила нові вікна, то тоді може зробити так зване уточнення. Це можна зробити раз на рік і тоді ви будете менше платити за розподіл газу. Але я б радив це робити тим, хто на 100% впевнений, що дійсно споживатиме менше, а інакше буде застосовуватися спеціальний коефіцієнт і сума в результаті вийде більша, – говорить фінансовий директор АТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

За його словами, тепер, коли платіж за транспортування газу відокремили від основного, можна буде планувати свої витрати і платити за послугу наперед за цілий рік.

– Фіксований платіж дозволить підприємству “Вінницягаз” забезпечувати безперебійне постачання газопостачання для своїх клієнтів, – говорить Сергій Кібітлевський.

Якщо з певних причин ви не користуєтесь газом взагалі, наприклад, ваша хатинка в селі стоїть роками зачиненою і ніхто там не проживає, вам все одно доведеться сплачувати за транспортування газу до оселі:

– Навіть якщо газом не користуються, наше підприємство все одно щодня працює над тим, щоб у трубі, яка йде до будинку, завжди був газ під тиском і ви могли у будь-яку хвилину відкрити кран і скористатися ним. Тобто, постійно забезпечуємо повний цикл процедур, несучи певні втрати. Якщо взагалі не хочете ні за що платити, пишіть заяву, щоб ваш будинок повністю відрізали від газу. Щоправда, коли потім потрібно буде підключатися по-новому, це вийде значно дорожче, – зауважує Сергій Кібітлевський.

Тим, хто відмовлятиметься платити, газовики обіцяють видавати попередження і згодом відключати від мережі.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook