Дикі тварини також хочуть пити

Лісівники Вінниччини облаштовують штучні водопої для лісових мешканців

Щоб уберегти диких тварин від спраги, аби ті пережили безсніжну зиму, лісівники області почали споруджувати штучні водойми. У Жмеринському лісництві, де розташований вольєр для напіввільного утримання ланей та муфлонів, розчистили ставок. Його частина розташована на території вольєру, частина – за межами. Окрім цього, почали спорудження ще однієї штучної водойми, яка слугуватиме запасною для мешканців вольєру і постачатиме вологою інших тварин лісових угідь лісництва.

  • Зміни клімату, посушливе літо, відсутність оптимальної кількості опадів, знижується рівень ґрунтових вод. І це впливає негативно не лише на стан лісових культур. Адже тварини у пошуках вологи мігруватимуть із наших лісів, а в гіршому випадку – будуть гинути, не приводитимуть здорове потомство. Тому питання забезпечення водопоями диких тварин дуже важливе, – розповідає лісничий Жмеринського лісництва Сергій Горбатюк.
  • На проведення таких робіт господарство не отримує фінансування від держави. Тому жмеринські лісівники, як і інші, за власні кошти винаймають спеціальну техніку, яка копає ставки. Часто лісівники у посушливу пору розвозять угіддями воду у цистернах для тварин. Але такі заходи потребують багато затрат і не покривають питні потреби лісових мешканців.
  • Нагадуємо, для підгодівлі мешканців лісів узимку лісівники області заготовляють сіно, зернові, коренеплоди, десятки тисяч зелених кормових віників, закуповують сіль для солонців. Також облаштовують підгодівельні майданчики і піднавіси. Державна лісова охорона держлісгопів здійснює природоохоронні рейди, в ході яких фіксує порушення правил полювання. Адже найбільш негативно на видову чисельність дикої фауни впливає браконьєрство, низька культура полювання.

  • Олександра МАКОВЕЦЬКА, фото пресслужби ВОУЛМГ

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

2400 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.