Держава не розрахувалась за ремонт траси "Вінниця-Турбів-Гайсин-Балта-Велика Михайлівка"

Державний дорожній фонд зупинив розрахунки з підрядниками за ремонт та будівництво автошляхів. Борг перевищив 2,7 млрд грн, із яких понад 1,1 млрд грн – заборгованість зі зарплат.

Про це йдеться у зверненні Національної асоціації дорожників України (НАДУ) до президента та прем’єр-міністра.

Дорожники зазначають, що 17 грудня прем’єр-міністр доручив Мінфіну та держказначейству припинити здійснення платежів та реєстрацію зобов’язань загального фонду державного бюджету. Цей крок викликаний необхідністю не перевищувати граничний обсяг дефіциту держбюджету. Але урядовці зупинили виплати зі спеціального фонду, зокрема за захищеними статтями Державного дорожнього фонду, надходження до якого перевиконують планові показники і мають конкретне і незмінне призначення.

Уже місяць, зазначають у НАДУ, в Мінфіні залишаються без розгляду документи, які унеможливлюють реєстрацію зобов’язань і сплату коштів за вчасно та якісно виконану роботу дорожніми організаціями.

“Загальна сума заборгованості держави перед дорожниками 2 733 970 750 грн, у т. ч. пряма зарплата у підрядників 820 191 230 грн, а зарплата у субпідрядників – 328 076 490 грн. Практично, нас повернули у 2013-2015 роки, коли це було як правило. Станом на 24.12.2019 р. не здійснено оплату підрядним організаціям за виконані роботи на найважливіших дорогах країни, у т.ч. такі траси: Н-08 Запоріжжя-Маріуполь, Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка, Н-11 Дніпро-Кривий Ріг-Миколаїв, Н-09 Мукачеве-Мукачеве-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів, Р-51 Мерефа-Лозова-Павлоград, Р-33 Вінниця-Турбів-Гайсин-Балта-Велика Михайлівка, Т-14-25 Миколаїв-Городок-Жовква-Кам’янка-Бузька-Бібрка та багато інших доріг, майже у всіх регіонах України”, – зазначається у зверненні.

У НАДУ стверджують, що підрядники, яким заборгувала держава, не мають коштів для виплати зарплати. Під загрозою зимове утримання автошляхів.

Нагадаємо, вінницькі Укравтодорівці купили позашляховики за 2,2 мільйони.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook