Як вибрати акустику в авто: основнi критерiї

Сучасна магнітола в машину давно перестала бути чимось незвичайним. Вона в обов’язковому порядку встановлюється виробником автомобіля та являється частиною інтер’єру. Але виробником приділяється недостатньо уваги акустиці. Звичайно, для прослуховування радіо штатних динаміків буде достатньо, але очікувати якісного звучання не варто. Виключення складають лише дорогі авто, де використовується об’ємна система колонок та мультимедійна система.

Коаксиальна звукова система

Найбільш дешевий варіант – в колонці використовується один динамік, який програє всі частоти. Через це якість звучання залишає бажати кращого. Саме такі варіанти динаміків зазвичай використовуються в автомобілях із заводу. Не варто очікувати якісного звуку, так як частоти змішуються між собою.

Компонентна акустика

Найбільш якісний для звучання варіант, який обирається автовласниками, – компонентна акустика. Це кілька колонок, які відповідають за відтворення:

  • басів;
  • середніх частот;
  • високих частот.

Кожна з колонок встановлюється попарно, тому в салоні автомобіля зазвичай знаходиться 6 динаміків. Кожен з динаміків оснащений кросовером – пристроєм, який розділяє частоти. Щоб колонки звучали краще, треба правильно встановити їх. Найкращий варіант:

  • позаду – баси;
  • в передні двері – середні частоти;
  • на передні стійки або панель – «пищалки» (високочастотні динаміки).   

Для соковитого басу використовується сабвуфер, який встановлюється в багажнику. Така система коштує помітно дорожче, але якість звучання знаходиться на висоті.

Овали

Досить популярний варіант у багатьох власників авто – овали 6 на 9. Тут використовуються овальні гучномовці. В одному корпусі зібрано одразу два-три динаміки. Найбільший відповідає за баси.

При виборі цього варіанту потрібно бути уважним. Дуже часто овали доповнюються високочастотними зіпперами на передній панелі для покращення звучання.

Звичайно, якість звуку напряму залежить і від виробника: низькоякісна магнітола та акустика не зможуть задовольнити вимогливого покупця.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

400 1

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.