Відключили газ що робити

Часто відключення газопостачання стає вкрай неприємним сюрпризом, хоча з об’єктивної точки зору ця ситуація передбачувана, адже відключення газу найчастіше відбувається з простих причин:

 • аварія;
 • несплата за газ.

Якщо відключення газу відбулося без попередження, і ви впевнені в тому, що вчасно оплачували рахунки, то слід пам’ятати – несподіване припинення подачі газу можливо і законно в наступних випадках:

 • несправність обладнання та його відключення для запобігання аварії;
 • витік газу;
 • порушення в роботі газорозподільної мережі.

Основні причини відключення газу

Серед причин називають такі:

 • Борг за несплату більш ніж за 2 періоди.
 • Виселення мешканців.
 • Несправності в обладнанні.
 • Використання приладів, які не були враховані при монтажі.
 • Мешканці не дають можливість фахівцеві перевірити обладнання.
 • Відсутність договору на технічне обслуговування.

Відключили газ: що робити

Якщо припинення подачі газу застало зненацька, слід терміново зателефонувати в газову службу, з’ясувати подробиці та запитати, з якої причини була перервана його постача. При необхідності можна звернутися особисто і зажадати письмового пояснення.

Якщо ви переконалися, що газопостачання припинилося з незаконних причин, то ви маєте право подати письмову скаргу постачальнику, написати заяву в прокуратуру або подати позов до суду. Не забудьте докласти всі необхідні документи, включаючи договір про технічне обслуговування. Як споживач ви можете стягнути компенсацію за заподіяні незручності.

Як включити газовий регулятор тиску

Якщо ви проживаєте в приватному будинку і зіткнулися з тим, що такий природний ресурс, як газ, виявився для вас недоступний, то зверніть увагу на регулятор тиску газу, який може бути причиною цієї побутової неприємності. Є ймовірність, що просто невчасно спрацював запобіжний запірний клапан. Але як переконатися в вірогідність цього припущення? Проробляємо нехитрі дії:

 1. Відкриваємо кожух регулятора (знизу або збоку).
 2. Відкручуємо пластмасовий ковпачок, який знаходиться поруч з бронзової кнопки.
 3. Натискаємо бронзову кнопку та одночасно тягнемо фішку під ковпачком, поки не пролунає характерний звук.
 4. Відпускаємо бронзову кнопку, а потім фішку.
 5. Перевіряємо наявність газу – якщо все в порядку, то закручуємо ковпачок.

Якщо ви відчуваєте труднощі з яким-небудь з дій або після всіх виконаних маніпуляцій газ так і не з’явився, то саме час подзвонити в аварійну газову службу. Ознайомтеся також з інформацією на сторінці https://ukravtonomgaz.ua/catalog/regulyator-tisku-gazu-grp.

Раптове відключення газу: запобіжні заходи

Важливо розуміти, що якщо газопостачання припинилося раптово і без будь-якої видимої причини, то не варто займатися самодіяльністю. Краще рішення – прийняти всі можливі запобіжні заходи, зокрема, закрити кран на газопроводі та все газове обладнання, провітрити приміщення, відразу ж зателефонувати в газову службу. Також слід повідомити сусідам про проблему і порекомендувати також вжити заходів обережності.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook