Одноразові підгузки – один з аксесуарів “must have” молодих батьків. Вони використовуються практично від моменту народження дитини та до періоду, коли малюк зможе самостійно ходити на горщик. А як обрати розмір підгузника, щоб малечі було комфортно, та на шкірі не з’являлись попрілості або подразнення? Та чи знаєте ви, що одноразові підгузники та ідеально рівні чіпси Прінглз винайшла одна й та сама людина? Усі цікаві факти та корисні поради зібрані у цьому матеріалі.
Цікаво знати
Може здатися, що одноразові підгузники існували завжди. Та це не зовсім відповідає дійсності. Цей практично незамінний аксесуар з’явився всього півсторіччя тому у США, і тільки у 70-х роках вкорінився в країнах Західної Європи. До моменту їх винаходу батьки по всьому світі користувалися тканинними прокладками з будь-яких матеріалів, які здатні вбирати вологу. Пам’ятаєте, як наші бабусі шили підгузники з марлі? А з історичних джерел дізнаємось, що в рух йшли трава, мох, листя дерев, трави, шкіра та вовна тварин.
А розробив перший у світі одноразовий підгузник інженер та хімік за освітою Віктор Міллс, працюючи у компанії Procter & Gamble у 1956 році. У якості абсорбента у прототипі такої дитячої нижньої білизни він використав деревну тирсу. У масове виробництво вона потрапила тільки у 1961 під комерційною назвою «Pampers». Саме завдяки цьому говорячи “памперси”, ми розуміємо, що мова йде про підгузники. Назва – похідне англійського дієслова “to pamper», що в перекладі означає “балувати”, “плекати”, “леліяти”. До кінця десятиліття торгова марка вже стала всесвітньо відомою. Перші моделі випускалися із застібками у вигляді не зовсім зручних та практичних кнопок та липучок. Починаючи з 80-х років останні стали основним способом фіксації на тілі дитини. Серед сучасних розробок Pampers – серія Premium Care з запатентованою технологією Heart Quilts™ (швидко вбираючий вологу верхній шар), вирізом для пупка (зменшення контакту матерії білизни з пупковою ранкою), індикатором вологи та повітряними каналами, що дозволяють шкірі дихати. Ближче з новинками компанії можна познайомитись тут: https://panama.ua/brand/13989-31889/.
Віктор Міллс відомий у світі не тільки винаходом памперсів. Він прославився також розробкою нової технології виготовлення картопляних чіпсів. Її головна ідея – відмова від простої нарізки та смаження картоплі, а перемелювання до кашкоподібної структури та подальшого запікання. Цю технологію придбала не менш відома компанія Pringles. Також за ще кілька революційних винаходів, серед яких методика створення штучної гуми, скорочення часу виготовлення мила Ivory soap з тижня до кількох годин та як уникнути утворення грудочок у кексах Duncan Hines винахідник заслужено отримав статус живої легенди.
У 1968 році на ринок зі своєю моделлю одноразових підгузників – “Huggies” – вийшла ще одна американська компанія – Kimberly-Clark. Саме з цього часу почалось велике протистояння двох брендів, яке триває й понині.
Починаючи з 80-х років минулого століття екологи почали бити на сполох, виступаючи проти використання одноразових підгузників, мотивуючи це їх надзвичайно довгим (понад 100 років) періодом розкладання в землі. Це змусило виробників переглянути матеріали, з яких вони виготовляють свою продукцію – починаючи від суперабсорбента та закінчуючи наліпками. Саме так виникли інноваційні рішення, що покращили догляд за малюком, його комфорт та безпеку, а також подбали про покращення екологічної ситуації на планеті.
Обираємо правильно
Памперси треба обирати, опираючись на вагу дитини. Неправильне рішення – враховувати тільки вік та довжину тіла малюка. Всі діти унікальні, з своєю індивідуальною вагою та зростом. Тому, як правило, виробники на упаковках розміщують вагу, на яку розрахований підгузник.
Запорука захисту від протікань (чисті одяг та постільна білизна) та комфорту дитини – точно підібраний розмір підгузки. Занадто великий недостатньо охопить тазову частину тіла та протече, незважаючи на наповнювач всередині. А ось занадто малий розмір – це в першу чегру дискомфорт для малюка та навіть ризик розвитку захворювань опорно-рухового апарату. Правда, якщо ви не впевнені на 100% у обраному вами розмірі, можна обрати варіант +1. Так ви, принаймі, ризикуєте тільки брудною білизною, а не здоров’ям дитини.
Ознаки правильного вибору розміру підгузника:
- щільно прилягає до тіла, не перетискаючи при цьому пупок та не виходячи вище пупкової лінії;
- захисні манжети від протікань розміщені назовні ніжок;
- після зняття для заміни шкіра малюка залишається сухою, без розвитку висипань і почервонінь.
Варто переглянути питання розміру памперсів, якщо:
- виріб не закриває сідниці малюка повністю;
- навколо талії і стегон починають з’являтися почервоніння шкіри;
- виріб стає мокрим після одноразового сечопуску.
Підгузники – обов’язковий атрибут предметів догляду за дитиною. Та тільки правильно підібравши їх, малюк відчує вашу любов та опіку про себе.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook