Різниця між професійними та ігровими відеокартами

Оновлюючи «залізо» свого ПК особливу увагу варто приділити відеоадаптеру. Цей
компонент визначає ефективність роботи обладнання, можливість його використання
зі спеціальним програмним забезпеченням. На https://elmir.ua/video_cards/
представлено великий вибір варіантів, але якому з них надати перевагу? Перш за все,
варто відповісти на питання, для яких потреб буде використовуватися компонент.

Професійні відеоадаптери

Графічні прискорювачі цього типу розраховані на вузьке коло завдань. Вони використовуються у:

  • проєктуванні;      
  • моделюванні;
  • візуалізації;
  • обробці відео.

Обладнання використовують кінооператори, відеомонтажери, блогери, дизайнери, проєктувальники. Ключовий параметр вибору професійної відеокарти – геометрична продуктивність. Обладнання призначене для роботи з тривимірною графікою, відеоредакторами. Швидка зміна кадрів тут не потрібна, тому DirectX тут не застосовується.

Професійні моделі призначені для роботи з високоякісними дисплеями. Навіть найдешевші пристрої мають інтерфейс DisplayPort. Застарілі типи роз’ємів тут не використовуються. NVidia випускає лінійку професійних відеокарт під маркуванням Quadro, а AMD – FirePro.

Ігрові відеоадаптери

Задача ігрового пристрою – постійний рендеринг відеоряду з постійним числом кадрів із зображенням ігрової ситуації, що постійно змінюється. Головний параметр при виборі ігрової моделі графічного прискорювача – швидкість рендеринга текстур та шейдерів.

Що стосується продуктивності роботи, то ігрові пристрої можуть не поступатися професійним у цьому питанні. Різниця полягає в архітектурі та технологіях, що використовуються.       

Якщо необхідний якісний ігровий адаптер від NVidia, варто звернути увагу на лінійку GeForce. Прихильники компанії AMD можуть обирати пристрої під маркуванням Radeon.

Професійні відеокарти в обов’язковому порядку проходять сертифікацію розробників програмного забезпечення. Ігрові моделі не взаємодіють з розробниками ігор, а лише оновлюють драйвери під можливості сучасних ігор.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook