Припливна вентиляція власноруч: поради щодо облаштування системи

Припливна вентиляція власноруч: секрети правильного облаштування


Якщо помічаєте, що вдома швидко стає волого, душно, з’являються запахи, що застоялися, значить у вас є проблеми з вентиляцією. Найчастіше питання полягає саме в припливі свіжого повітря через хороше утеплення та герметичність сучасних вікон. Проблему вирішить припливна вентиляція власноруч. Сьогодні ми запропонуємо варіанти системи вентиляції, які можна встановити самостійно.

Навіщо потрібна припливна вентиляція?


У багатьох домовласників склалося враження, що вентиляція – це витяжні грати у ванній та шахта, що веде на дах. Але це правильно лише частково: таке обладнання монтується для вихлопу забрудненого повітря в атмосферу. Однак без гарного припливу витяжка працює не на повну силу, а це погано позначається на мікрокліматі. Про те, як легко зробити вентиляцію в квартирі та забезпечити повноцінне надходження свіжого повітря в приміщення, читайте нижче.

Варіанти припливної вентиляції: що вибрати?


Найбільш оптимальним варіантом буде замовити професійне проектування та монтаж вентиляції в будинку. Але зауважимо, що припливна вентиляція в квартирі власноруч це цілком можливо. 4 найпростіші способи провітрювати будинок або квартиру, не відкриваючи вікон:

1. Встановіть припливний клапан у стіну


Припливний клапан у стіні – це просте та компактне обладнання, яке забезпечить постійний доступ свіжого повітря до кімнат. Конструкція пристрою дуже проста: це повітропровід з внутрішнім фільтром, заслінкою, шумо- та теплоізоляцією. Клапан встановлюється в стінний канал, найчастіше біля радіатора опалення, щоб узимку повітря швидко нагрівалося перед подачею до приміщень.

Переваги системи:

 • Швидкий та простий монтаж;
 • Чи не витрачає електрику;
 • Компактний та непомітний в інтер’єрі;
 • Безперебійна, тиха робота;
 • Доступна ціна.

2. Удосконаліть вікно провітрювачем


Віконні провітрювачі схожі за функціонуванням з припливними клапанами – встановлюються між стулкою вікна та рамою або у вирізаний паз усередині віконного профілю. Система має накладку зовні та внутрішній клапан. Це обладнання захищає квартиру від пилу, пуху, комах, опадів тощо.

Плюси провітрювачів:

 • Простота монтажу та експлуатації;
 • Можливість встановлювати на готові вікна;
 • Приємна ціна.

3. Купіть компактний бризер


Більш просунутий варіант припливної вентиляції в будинку – це бризер: система пропускає повітря через кілька щаблів очищення і піднімає температуру повітря перед подачею до приміщень. Прилад моноблочний: усередині корпусу знаходяться фільтри, нагрівач повітря, вентилятор та вся автоматика. Повітря надходить у бризер через повітропровід, який встановлюється у пробурений стінний канал або отвір у вікні.
Переваги:

 • Простий монтаж;
 • Доступна ціна;
 • Високий ступінь очищення та підігрів повітря, що надходить.

4. Встановіть рекуператор


Оптимальним способом облаштувати вентиляцію будинку купити рекуператор. Система може нагнітати повітря в приміщення, так і видаляти його. При цьому витяжний потік віддає свою температуру повітря, фактично повертаючи тепло назад у квартиру. Якісний рекуператор добре очищує повітря та зберігає до 80% тепла, яке зазвичай вилітає в атмосферу.
Плюси:

 • Енергоефективність обладнання;
 • Економія коштів, що витрачаються на опалення;
 • Простота монтажу;
 • Не пересушує повітря, нагріваючи його без використання електроенергії.

Розраховуємо норму повітрообміну:

Перед тим, як зробити вентиляцію у квартирі, необхідно розрахувати, скільки свіжого повітря потрібно для вашого житла:

 1. Обчислюємо обсяг приміщень. Наприклад візьмемо вітальню 3х5 метра з висотою стелі 3 метри. 3х5х3 = 45 куб.м.
 2. Помножуємо отриманий результат на кратність повітрообміну. Для житлової кімнати становить 2. Для інших кімнат цей показник може бути іншим. Наприклад, для кухні чи санвузла цей показник підвищується до 5-7. Отже, 45х2 = 90 куб. Результат показує, скільки повітря має пройти крізь кімнату за годину.

Після цього розрахуйте норму повітрообміну за кількістю постійних мешканців: для кожної людини необхідно 30-60 куб.м. свіжого повітря на годину. Так, для пари людей у ​​вітальні необхідно загалом 90 куб.м. в годину.

Порівнюєте два результати та вибираєте більший.

Встановлення припливної вентиляції в будинку чи квартирі


Метод установки обладнання залежить від типу системи, яку ви придбали. Наприклад, провітрювач у вікно монтується без особливих проблем, бо спеціально вироблений для встановлення на сучасні євровікна. А ось в інших випадках потрібно дроблення каналів у стінах під діаметр повітроводу клапана, бризера або рекуператора. Далі техніка вставляється в канал, а зайві щілини закладаються. Додаткові маніпуляції будуть описані у документації до пристрою.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook