За рік у Вінниці встановили шість автономних зовнішніх дефібриляторів (АЗД)

Минулого року у Вінниці встановили шість реанімаційних пристроїв – автономних зовнішніх дефібриляторів (АЗД). Першим місцем, де з’явився такий апарат, став Прозорий офіс в будівлі Вінницької міської ради.  

Про це повідомляє Муніципальна варта Вінниці.

Співробітники КП “Муніципальна варта” одні із перших пройшли навчання з надання домедичної допомоги.  

“Автоматичні зовнішні дефібрилятори – це невеликі, легкі та, найголовніше, портативні пристрої, які подають електричний удар до серця людини. Перевага АЗД в тому, що він допомагає реанімувати людину до приїзду бригади “швидкої”, – розповідає про особливості пристрою інспектор Василь Мирний.  

Нагадаємо, що шість таких пристроїв розташовані в місцях великого скупчення людей. АЗД є на залізничному вокзалі, двох автовокзалах – Центральному і Західному, а також у трьох Прозорих офісах міста.  

“Нам ще жодного разу не довелося скористатися цим приладом, але впевнений, що кожен з інспекторів почувається значно впевненіше з набутими знаннями й, у разі необхідності, ми завжди готові надати першу екстрену домедичну допомогу. За час нашої роботи в будівлі міської ради був випадок, коли наш працівник надавав медичну допомогу чоловікові, у якого стався приступ епілепсії. Тепер інспектори вміють реагувати й у випадках, коли в людини зупиняється серце”, – каже начальник КП “Муніципальна варта” Віталій Чигур.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook