З рік у Вінниці клали 136 протоколів за забруднення водойм

У Вінниці продовжується обстеження водних об’єктів та прибережно-захисних смуг. Спеціальні мобільні групи перевіряють акваторію річки Південний Буг, малі річки та озера. У приватному секторі контролюють облаштування згідно з санепідемправилами вигрібних ям поблизу водних об’єктів. Впродовж 2021 року за допомогою спеціальних ендоскопів інспектори обстежили 3268 водних об’єктів, які потрапляють у русло річки Південний Буг. За виявлені адміністративні порушення склали 136 протоколів.

«Понад два роки ми контролюємо об’єкти водного фонду, аби не допустити забруднення річок та струмків. А також прагнемо покращити санітарний стан прибережно-захисних смуг Вінницької громади. Є містяни, які забруднюють річки, виводячи в них каналізаційні стоки з приватних будинків та влаштовують на прибережних зонах сміттєзвалища. Внаслідок цього якість води погіршується, спричиняючи негативний вплив на здоров’я вінничан. Тож головне завдання мобільних груп – виявляти та запобігати подальшому забрудненню водойм. Важливо, щоб чистими залишалися і малі річки та струмки, які теж є частиною екосистеми», – розповідає начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур.

Впродовж 2022 року мобільні групи продовжать перевіряти водні об’єкти та їх прибережно-захисні смуги. Вони будуть обстежувати вигрібні ями на території приватних домоволодінь. Держана екологічна інспекція у Вінницькій області моніторитиме ведення водокористувачами обліку забору та використання вод, здійснюватиме контроль за якістю і кількістю скинутих у водні об’єкти зворотних вод і забруднюючих речовин. А Держпродспоживслужба у Вінницькій області забезпечить моніторинг якості питної води на території Вінницької громади.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook