Володимир Гройсман закликав людей вакцинуватися, якщо є така можливість

Щоб подолати коронавірус в Україні терміново потрібні мільйони доз вакцин. Про це наголосив колишній прем’єр-міністр України вранці на Фейсбук сторінці. Володимир Борисович вкотре закликає уряд провести засідання та на ньому обговорити план вакцинації.   

“Лікарні переповнені, лікарі падають з ніг, дефіцит кисню в багатьох регіонах, про які сьогодні кричать. А уряд робить вигляд, що нічого не відбувається. Більше того, ми розуміємо, що якщо ми не переможемо цю пандемію через вакцинацію, Україна буде закрита від зовнішнього світу. У нас буде страждати економіка, соціальні питання будуть все болючішими і болючішими для кожного українця – і працюючого, і пенсіонера. Українське військо має бути здоровим, щоб відбивати російську агресію, яка нависає сьогодні над Україною і загрожує подальшими активними діями в Україні. Багато питань, які залежать напряму від вакцинації”, – повідомляє у відеозверненні Володимир Гройсман.   

“У ці місяці минає рік, як в Україну прийшов covid. І, на превеликий жаль, у ці місяці ми, якщо дивимось на рік, який минув, можемо з вами згадувати рідних, близьких, знайомих, друзів, які померли від цієї страшної хвороби. Але був рік часу, для того, щоб Україну підготувати до масштабної вакцинації і для того, щоб захистити українців.  

Рік тому всі європейські країни – наші партнери – сказали про те, що вони готуються до вакцинації і вже готові закуповувати перспективну вакцину. І рік тому я особисто говорив про це прем’єр-міністру України: будь ласка, спільно з європейськими партнерами закупіть вакцину і захистіть українців. Натомість я отримав відповідь абсолютно публічну – її можна зараз побачити в мережі – «ви не хвилюйтесь, все нормально, ми над цим питанням працюємо».   

Можливо ви і працюєте, але, на превеликий жаль, що ми бачимо сьогодні: вакцин в країні немає, люди не вакциновані і кожен день ми втрачаємо по чотириста чоловік, які помирають. Це величезне горе для українських родин, для нас з вами. Чотириста людей в день – це дванадцять тисяч в місяць. Дванадцять тисяч – це невеликі населені пункти в Україні. Я можу перелічити в яких населених пунктах живе приблизно дванадцять тисяч людей. Це Щастя – Луганська область, Гнівань – Вінницька область, Городня – Чернігівська область, Кам’янка – Черкаська область, Жданівка – Донецька область. Я можу перераховувати, що ми в місяць втрачаємо один із таких, за кількістю населення, населених пунктів. Це абсолютно неприпустимо.   

Тому я вимагаю надзвичайного засідання уряду, для того, щоб були прийняті всі абсолютно рішення і людям був презентований план. Не тільки записатись в «Дію» і стати в чергу на вакцинацію, а чітко розуміти, хто і коли буде вакцинований. Зняти всі обмеження на вакцинацію, щоб всі українці, які стоять в чергах і хочуть вакцинуватись – могли вакцинуватись. Але для цього нам потрібно мільйони вакцин, які ви, уряд, маєте забезпечити для України. Це ваш обов’язок, як і обов’язок урядів інших країн, які вже досягли мільйонних вакцинацій і захистили своїх громадян. Ми не маємо часу чекати. Бо кожен день приносить нам величезні втрати. І Уряд має діяти абсолютно чітко. Якщо уряд не здатний діяти, то треба негайно скликати Раду національної безпеки й оборони.  

Ситуація є критичною. Критичною в країні, яка світу подарувала таких серйозних новаторів-винахідників, як Сікорський, Корольов. Ми не можемо сьогодні забезпечити захист власних громадян. Чи не єдині в демократичній Європі. Це неприпустимо. Тому я закликаю всіх діяти, діяти негайно, у тому числі українських політиків, які сьогодні сидять у Парламенті. Ваша справа не тільки говорити з трибуни Верховної Ради, а й діяти, приймати рішення, вимагати виконання цих рішень. Це обов’язок кожного народного депутата, незалежно від його фракції”.   

Володимир Гройсман закликає громадян робити все можливе, що залежить від них у цій ситуації.  

не бійтесь вакцинації, якщо є можливість – вакцинуйтесь  

носіть маски  

тримайте дистанцію, бережіть себе і своїх близьких. 

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

160 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.