Віртуальне писанкарство

Вінницький обласний краєзнавчий музей проводить онлайн майстер-класи з писанкарства

Традиційні майстер-класи, які організовують музейники до Великодня, стали віртуальними. Перший майстер-клас з писанкарства вони вирішили провести в режимі он-лайн. Відео розмістили на своїй сторінці у Фейсбук. Тепер усі охочі мають можливість створити традиційну подільську писанку, маючи під руками яйця, віск та писачок.

  • Відеоурок провела наша співробітниця Ольга Червінська. За 20 хвилин вона розказала і показала, як створити писанку у домашніх умовах, – коментує заступниця директора музею Світлана Шароварська. – Зараз співробітники закладу займаються переважно науковою роботою, але є час та натхнення як на спілкування з постійними відвідувачами, так і з тими вінничанами, які у музеї не були, та після карантину точно прийдуть. Адже наші щоденні дописи викликають чималий інтерес, відчиняючи віртуальні двері до музею. От нещодавно у рамках віртуального проєкту «Експонат» ми розмістили фото з дрона Брацлавського городища-замчище з анотацією про кресало і писало. Це підняло на вуха всю Брацлавську ОТГ. В результаті ми отримали нових три десятка підписників. А один чоловік навіть написав: «Ніколи не думав, що у вас так цікаво. Закінчиться карантин, прийдемо усією родиною.
  • Також, поки триває карантин, музейники радять заходить на їхній сайт і ходити по виставках, скориставшись 3D туром. Він дозволяє побачити виставкові зали, не виходячи з дому. Віртуальна екскурсія розпочинається із зали з мамонтом Вінні, переходить у експозицію «Геологія та природні ресурси краю». Звідси можна перейти у наступну залу, де представлені особливості природного та культурного рослинного покриву. Окрім цього, пропонують оглянути виставки археологічних знахідок, литовської доби, різних історичних періодів – загалом 16 виставкових залів у вільному доступі.

  • Автор Олександра МАКОВЕЦЬКА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook