«Вінницяміськтеплоенерго» продовжує співпрацювати із закордонними партнерами: загальна сума допомоги склала 26 мільйонів гривень

Комунальне підприємство ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” активно взялося за співпрацю з міжнародними донорами від початку повномасштабної війни. За цей період підприємство отримало різні гуманітарні поставки від зарубіжних партнерів, включаючи генератори різної потужності, старлінки, сталеві засувки, труби та екскаватор. Крім того, завдяки фінансуванню від міжнародних донорів, були встановлені економайзери на двох котельнях у місті. Фахівці підприємства оцінюють загальну суму отриманої допомоги в обладнанні, товарах та матеріалах на 26 мільйонів гривень.

В умовах війни, а згодом і терористичних обстрілів критичної інфраструктури, значно зросла потреба в альтернативних джерелах електроенергії. А одним із пріоритетів стало впровадження заходів з енергоощадності. Оскільки значна частина ресурсів країни націлена на підтримку наших військовослужбовців. Тому велику роль у готовності громади до холодів відіграє допомога закордонних партнерів.

КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» обслуговує найбільшу кількість споживачів у місті. Тепловики докладають колосальних зусиль для того, аби під час зими у домівки вінничан здійснювалась якісна та безперебійна подача тепла та гарячої води. Зокрема підприємство активно залучає міжнародних донорів для отримання безповоротної технічної допомоги.

Так, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» 24 жовтня минулого року уклало Меморандум про взаєморозуміння з компанією Tetra Tech ES, Inc. У межах якого передбачається впровадження Проєкту Енергетичної Безпеки України, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID Проєкт енергетичної безпеки). Як зазначають фахівці підприємства, тоді від закордонних партнерів було отримано технічну допомогу на понад 21 мільйон гривень. А це, зокрема, 41 генератор різної потужності, екскаватор JCB 3CX Sitemaster, 38 сталевих засувок, 2 800 метрів сталевих труб та 200 тонн технічної солі. З метою забезпечення підприємства технічною допомогою, сторони продовжили дію Меморандуму ще на один рік.

Завдяки співпраці з Міжнародною організацією з міграції ООН (МОМ ООН) на двох газових котельнях міста вдалось облаштувати енергоефективні економайзери. На підприємстві зазначають, що результатом цих заходів стало підвищення на 5% коефіцієнту корисної дії котлів та дозволило зменшити викиди забруднюючих речовин та парникових газів в атмосферу. Окрім того, це забезпечить значну економію природного газу під час опалювального періоду. Вартість самого обладнання та проведення будівельно-монтажних робіт, профінансованих МОМ ООН, склали 4,6 млн грн.

Також, на випадок проблем зі зв’язком, Державний секретаріат Швейцарської конфедерації (SECO) надав підприємству 5 комплектів супутникового обладнання Starlink та адаптери до них. Це дозволить забезпечити стабільний інтернет-зв’язок для контролю за теплотехнологічними процесами та роботою обладнання.

Генеральний директор КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Максим Білик зазначив, що вся отримана допомога є вкрай важливою для сталої роботи підприємства та підготовки до опалювального періоду, тим більше в умовах війни.

«Підприємство досить успішно пройшло минулий опалювальний період, не зважаючи на складності і непередбачуваність обставин. Наші працівники, деколи в режимі “non-stop”, виконували свою роботу, аби вінничани були з теплом і гарячою водою. Наразі ми готуємось до нового опалювального періоду, виконується колосальний обсяг робіт, впроваджуємо додаткові заходи безпеки на об’єктах підприємства і продовжуємо тісну співпрацю з нашими закордонними партнерами. Технічна допомога, яку ми отримали від наших закордонних партнерів, значно підсилила нашу матеріально-технічну базу, допомогла впровадити заходи з енергоефективності і сприяє сталій роботі підприємства», – зазначає Максим Білик.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook