Вінниця покращує інвестиційну привабливість громади

Промоція місцевого бізнесу, популяризація культури підприємництва, розвиток бізнес-компетенцій, покращення бізнес-клімату та інвестиційно привабливі умови в громаді – це основа Програми розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки. Вчора, 7 вересня, на виконкомі Вінницької міської ради прозвітували про хід її виконання у 2022 році.

Одним з основних викликів 2022 року, коли розпочалася велика війна, для громади став процес релокації бізнесу з інших регіонів. Торік фахівці департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради опрацювали понад 200 заявок на переміщення потужностей бізнесу, який вирішив виїхати із областей, де тривають бойові дії.

“У ВМТГ з’явилися представники різної економічної діяльності, які займаються: машинобудуванням, оптовою та роздрібною торгівлею, переробною і транспортною промисловістю, науковою та технічною діяльністю, комп’ютерним програмуванням, сільським/лісовим/рибним господарством, а також мистецтвом, спортом, розвагами та відпочинком, наданням юридичних послуг та комп’ютерним програмуванням, дослідженням й експериментальними розробками у сфері інших природничих і технічних наук, будівництвом доріг та автострад. Наша громада продовжує робити все можливе задля того, щоб вони інтегрувалися в громаду, поверталися до роботи та створювали нові робочі місця – як для вінничан, так і для нових жителів міста”, – розповіла заступниця директора департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Ірина Черната.

Так, релокованому бізнесу надають інформаційно – консультаційну підтримку в форматі форумів, зустрічей та візитів підтримки на підприємства.

Варто зазначити, що і місцевий бізнес дуже активний у різних процесах, які відбувалися в громаді. Зокрема представники Ради підприємців при Вінницькому міському голові. Спільноту створили у 2009 році з метою сприяння розвитку підприємництва, подальшого підвищення прозорості й відкритості діяльності міської влади, забезпечення її плідної взаємодії з суб’єктами підприємницької діяльності. Торік там оновився склад і відтепер до Ради підприємців входять представники релокованого бізнесу.

Протягом минулого року було також надано допомогу у пошуку грантової підтримки для підприємців.

Ці проєкти передбачали фінансову допомогу на період війни. Робота з підтримки бізнесу триватиме й надалі, адже сама Програма розвитку свого часу була створена спільними зусиллями – бізнес спільнотами міста, нашими спеціалістами місцевого самоврядування та експертами міжнародного рівня, які доклали чимало зусиль для того, щоб вийти на якісний рівень співпраці та посилити конкурентоспроможність всієї громади.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook