Вінниця підписала угоду про співдружність з латвійським містом Вентспілс – Сергій Моргунов

Вчора, 14 вересня, під час онлайн-зустрічі між представниками муніципалітетів Вінниці та Вентспілса відбулось підписання угоди про співдружність. Документ підписали Вінницький міський голова Сергій Моргунов та голова Вентспілської міської ради Яніс Вітоліньш.

Комунікація між обома містами розпочалось з ініціативи представників муніципалітету Вентспілс, які виявили бажання налагодити партнерство з Вінницею.

14 вересня громади формалізували зв’язки, уклавши угоду про співдружність.

В угоді зафіксовано, що сторони прагнуть розвивати тісніші двосторонні відносини через обмін досвідом та муніципальними практиками у різних напрямах соціально-економічної сфери.

Йдеться про потенційну співпрацю у сфері культури, освіти, екології, відновлювальної енергетики, цивільного захисту, розвитку бізнесу, зокрема у галузі інформаційних технологій.

«Ми завжди прагнули залучати кращі європейські практики, і це стає особливо актуальним для повоєнного відновлення нашої країни. Вентспілс вважається одним з найбільш інноваційних міст Латвії. І я упевнений, що наші громади знайдуть точки дотику Ми також можемо поділитися своїм досвідом з латвійським муніципалітетом. Адже закордонні партнери визнають, що в нас теж є чому повчитися і це приємно. Це свідчить про те, що ми недарма працювали для впровадження тих чи інших практик, сервісів, технології тощо», – наголосив міський голова Сергій Моргунов.

Вентспілс вважається одним з найбільш прогресивних міст Латвії. У Вінниці теж займались цими питаннями у мирний час відповідно до Стратегії розвитку міста 3.0.

Очільник Вентспілса Яніс Вітоліньш розповів, що 85% коштів, які залучаються на розвиток міста, – це європейські гранти і лише 15% спрямовують з бюджету. Латвійці готові поділитися досвідом залучення додаткових ресурсів і з Вінницею.

«У нас дуже великий досвід роботи із потенційними інвесторами – вже понад 25 років. Ми є одними з самих активних самоуправлінь у Латвії по залученню коштів із різних європейських фондів. Ми цю роботу почали ще до входження в Євросоюз – в той період, в якому знаходиться Україна. Статус кандидата вже дає можливість залучення різних фінансових інструментів», – говорить очільник Вентспілса Яніс Вітоліньш.

Латвія є членом Євросоюзу з 2004 року. Ця балтійська країна завжди підтримувала нашу країну на шляху євроінтеграції, а з 2014 року допомагає у боротьбі з росією. Сейм Латвії також визнав Росію державою-спонсором тероризму.

«Ви боретесь не тільки за себе, не тільки за свою свободу, а й за свободу нашої країни, Прибалтики і частини Європи», – говорить голова Вентспілської міської ради Яніс Вітоліньш.

Також латвійські партнери розповіли, що з початку повномасштабної війни, Вентспілс прихистив близько 600 українців, серед них є і вінничани, і саме в родині з Вінниці народилась дитина.

Як зазначив очільник громади Сергій Моргунов дана угода про співпрацю сприятиме розвитку нашого міста серед європейського громадянського суспільства. Адже латвійські друзі під час онлайн-зустрічі зазначили, що Вінниця теж має свої сильні сторони. Тому співробітництво між муніципалітетами піде на користь обом громадам. Сергій Моргунов наголосив, що саме завдяки обміну думок і кращих практик можна досягти прогресивно позитивного результату.

«У вас серйозні успіхи в розвитку. Я впевнений у нашій співпраці. Ми бачимо, що у нас багато спільного», – говорить голова Вентспілської міської ради Яніс Вітоліньш.

«Сподіваюсь після нашої Перемоги, в яку латвійці вірять так само, як і українці, разом з Вентспілсом ми реалізуємо не один проєкт», – наголосив Сергій Моргунов.

Довідка:

Місто Вентспілс засноване в 1290 році. Є портовим містом, має вихід до Балтійського моря, берегова лінія складає 12 км.

Економіка міста представлена як традиційною портовою галуззю (перевалка нафти, вугілля, зерна, інших товарів і вантажів), так і сучасною переробною промисловістю, яка активно розвивається завдяки наявності вільної економічної зони «Вільний порт».

У місті розвинене культурне життя. Три роки тому збудовано сучасний концертний зал «Латвія», в якому також розміщена музична школа.

Влітку місто запустило ще один амбітний проект – Центр науки та інновацій «Візіум». Центр має 80 інтерактивних експонатів, які інтегровані в 22 навчальні програми для вивчення природничо-математичних дисциплін (STEM).

У місті функціонує університет прикладних наук, розвинена мережа дошкільних та загальноосвітніх закладів.

Муніципалітет приділяє велику увагу розвитку спорту, зокрема дитячого. У місті працює широка мережа спортивних комплексів і центрів, де діти і дорослі можуть займатись плаванням, баскетболом, тенісом, футболом, екстремальними видами спорту.

Місто позиціонує себе, як місто для сім’ї і сімейного відпочинку. Для цього підтримується відповідна інфраструктура: дитячі майданчики, прогулянкові парки і сквери, аквапарки.

В місті активно розвивають туризм. Незважаючи на доволі прохолодне Балтійське море, влітку Вентспілс наповнюють туристи із Латвії, Литви, Швеції та інших країн.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook