Вінницький суд скасував штрафи НКРЕКП для обленерго

На думку вінницького суду, комісія “безпідставно та необґрунтовано” звинуватила енергетиків. Також відомо, що до суду вже звернулися обленерго з інших міст.

Вінницький міський суд, розглянувши позов “Вінницяобленерго” проти Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), визнав рішення регулятора незаконним і скасував штрафи для енергетиків, які були накладені за недотримання графіків подачі електроенергії. Про це сьогодні, 10 лютого, повідомило агентство “РБК-Україна” з посиланням на рішення суду.

На думку судової інстанції, нацкомісія “безпідставно та необґрунтовано висунула звинувачення на адресу вінницьких енергетиків”, звинувативши їх у недотриманні графіків відключень.

Як уточнюється, до суду звернулися енергетики не лише у Вінниці, а й в інших містах, де НКРЕКП наклала штрафи.

Штраф на енергетиків “Вінницяобленерго”: у чому суть

17 січня НКРЕКП склала акт про порушення оператора систем розподілу та наклала штраф на суму 85 тисяч грн.

Регулятор поінформував, що АТ “Вінницяобленерго” має дотримуватися таких норм:

  • графіки відключень повинні бути розроблені та застосовуватися оператором відповідно до розробленої ним інструкції;
  • оператор кожні 30 хвилин повинен актуалізувати інформацію про час початку та закінчення відключення електроенергії споживачам із зазначенням назв населених пунктів, вулиць, будинків, корпусів і назв перерв (планова, аварійна, застосування графіків обмеження споживачів);
  • оператор зобов’язаний оприлюднити й оновлювати на своєму офіційному вебсайті інформацію відповідно до законодавства України.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook