Вінницький час: на вежі Артинова знову працює годинник

У Вінниці відремонтували центральний годинник, розташований на вежі на Європейській площі.
Про те, що один з годинників на вежі Артинова почали ремонтувати, повідомили 16 жовтня у Центрі історії Вінниці. Як з’ясувалося, нічого незворотного із історичним годинником не сталося – це був звичайний плановий ремонт.
Як розповів директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен, плановий ремонт одного з чотирьох дзигарів завершили уже наступного дня, у суботу 17 жовтня.

-Наразі проводиться планове тестування вузлів усіх апаратів для визначення проблемних ділянок. Наша задача – зробити це якомога непомітніше для вінничан, – розповів Олександр Федоришен. – Нині налагоджується механізм, орієнтований на парк Кумбари та річку Південний Буг.

Тож зараз на вежі працюють усі чотири годинники. До речі, у травні цього року вінничани помітили, що головний годинник на башті вийшов з ладу і «застиг» на позначці 12:05. Тоді була пошкоджена електрика, яка підживлювала механізм. Усі неполадки вдалося усунути доволі швидко.

Директор Центру історії Вінниці також розповів, що перший годинник на Вежі Артинова розпочав свою роботу понад 100 років тому – у далекому 1911 році.

-Він розташовувався вище, аніж теперішній – у купольній башточці-надбудові. Цікаво, що над механізмом у спеціально пристосованому приміщенні дислокувався спостережний пункт міських пожежників. У роки Другої світової війни годинник був зламаний та не використовувався, – зазначив Олександр Федоришен.

Пізніше, у 1985 році, під час реконструкції пам’ятки на вежі встановили уже 4 годинники окремих механізми – по одному на кожній зі сторін споруди.

-Це достатньо надійні електричні годинники, хоча функціонують вони за застарілими технологіями 1960-х років та потребують системної опіки. У 2006-му хронометри були комплексно відремонтовані відомим львівським годинникарем Олексієм Бурнаєвим, членом Паризького комітету підтримки Європейської асоціації вежових годинників і курантів, – додав Олександр Федоришен.

Нагадаємо, вінничанка просить провести «ревізію» дерев по вулиці Некрасова.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

1960 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.