Вінницькі спортсмени отримають стипендії від міської ради

200 тисяч гривень виділили з бюджету Вінницької міської територіальної громади на стипендії спортсменам: призерам Паралімпійських ігор, чемпіонатів Європи та Кубку світу. Мова йде про заохочення сімох спортсменів та їхніх тренерів. Таке рішення сьогодні, 24 червня, ухвалили депутати Вінницької міської ради під час чергової сесії.

За високі спортивні досягнення на Паралімпійських іграх, чемпіонах Європи та Кубку світу винагороди з липня 2022 року по червень 2023 року отримають сім спортсменів та два тренери Вінницької громади. Це річна стипендія, яка нараховується щомісяця рівними частинами.

Серед стипендіатів – спортсмени, які здобули призові місця на Паралімпіаді 2022. Григорій Вовчинський виборов дві золоті медалі у біатлоні на дистанції 6 км та відкритій естафеті з лижних перегонів, дві срібних медалі у біатлоні та спринту в лижних перегонах, ще одну срібну – у біатлоні на дистанції 10 км. Також стипендію від Вінницької міської ради отримає спортсменка Ірина Буй, вона здобула золоту медаль у біатлоні та бронзову – у лижних перегонах.

Серед спортсменів з порушенням зору стипендію призначили Олександру Казіку – повністю незрячому спортсмену та його гайду Сергію Кучерявому – це спортсмен, який веде по трасі паралімпійця з порушенням зору. Вони здобули золоту медаль з біатлону на довгій дистанції 12,5 км та срібну медаль на спаринговій дистанції 6 км.

Також стипендіатом став Максим Власюк, спортсмен посів друге місце на чемпіонаті Європи з боксу серед чоловіків до 22 років. Стипендію від Вінницької міської ради отримає і його тренер Андрій Гончар.

Призначили стипендію і спортсменам Данилу Стецюку та Богдану Пограничному: акробати стали абсолютними чемпіонами Кубка світу. Їхньою підготовкою займався заслужений тренер України Юрій Голяк, який теж отримає стипендію.

Стипендію від Вінницької міської ради отримає і рекордсмен світу з пауерліфтингу Іван Чупринко. Наразі у спортсмена 14 рекордів світу та 20 рекордів Європи.

«Депутати підтримали рішення щодо призначення стипендій вінницьким призерам та чемпіонам. Наші спортсмени та тренери виступають на міжнародній арені, отримують «золоті» медалі та прославляють Вінниччину й Україну у всьому світі. Пишаємось досягненнями спортсменів Вінниці! Бажаю успіхів, натхнення і подальших перемог. Все буде Україна», – зазначає голова комітету по фізичній культурі і спорту міської ради Сергій Краєвський.