Вінницька делегація бере участь у енергетичному семінарі Україна – ЄС

Сьогодні, 7 червня, в Берліні проходить Енергетичний семінар Україна –ЄС: Енергетичні аспекти європейської інтеграції та відновлення економіки України: криза і можливості. Вінницьку громаду на заході представляють заступник міського голови Ігор Откидач та директорка департаменту відновлення та розвитку ВМР Ольга Ремешевська.

Про це інформує Містопосилаючись на Вінницьку міську раду.

Метою семінару є встановлення нових міжнародних партнерських зв’язків, спрямованих на глибоку та інноваційну перебудову енергетичного сектору України для ефективного протистояння викликам війни, а також впровадження реформ, необхідних для повної євроінтеграції та повоєнного відновлення країни.

Учасників семінару, зокрема запросили до ґрунтовної та плідної дискусії про передові дослідження, представлені в «Сила України Прогноз розвитку галузі на 2023-2024 рр.», який виступає за децентралізовану генерацію відновлюваних джерел як перевагу альтернативним зруйнованим вугільним електростанціям. Незмінною метою у цій сфері залишається повна інтеграція енергетичних ринків Україна та ЄС.

На Енергетичному семінарі Україна - ЄС організували дискусійну панель

«Енергетична безпека – це не лише питання забезпечення безперебійного постачання енергії, а й стратегічне завдання, яке вимагає комплексного підходу. Особливо актуальним це питання стає в умовах війни, яку переживає наша країна. Розуміючи виклики, ми максимально мобілізуємо ресурси та впроваджуємо інноваційні підходи для забезпечення енергетичної стійкості громади. Вінниця вже зробила значні кроки в цьому напрямі, активно працюючи над впровадженням сучасних технологій енергозбереження, розвитком відновлюваної енергетики та модернізацією енергетичної інфраструктури», – розповів у перебігу жвавої дискусії заступник Вінницького міського голови Ігор Откидач.

За його словами, Вінниця завжди була і попри воєнні виклики залишається флагманом енергетичних перетворень. Так, першою серед міст України задекларувала Зелений курс (2022 р.), також першою отримала Європейську Енергетичну Відзнаку (2015 р.), є підписантом Угоди Мерів (2011 р.), Членом Асоціації «Енергоефективні міста України» (2010 р.). Крім того, 8 разів поспіль Вінницю визнавали найкомфортнішим містом для життя в Україні.

Про стратегічні завдання Вінниці розповів заступник Вінницького міського голови Ігор Откидач

«На наші плани та пріоритети вплинуло повномасштабне вторгнення. Зараз найголовніший – підтримка обороноздатності країни. Не менш важливим є й зміцнення економічного фронту, адже це ключовий кейс стійкості громади, – зазначив Ігор Откидач. – Сьогодні ми посилено працюємо над збільшенням об’ємів чистої, відновлювальної енергетики із сонця, землі, вітру. Це важливо не тільки в умовах війни, коли ворог робить усе, щоб знищити енергетичну інфраструктуру України, а й з урахуванням загальноєвропейських тенденцій сприяння енергоефективності та енергозбереження. Саме із цієї позиції участь у цьому представницькому семінарі для нас дуже корисна».

На семінарі порушується широке коло питань: від можливостей енергетичної трансформації України та користі від неї – до того, якої підтримки потребують на місцях для впровадження відповідних реформ та які виклики постають на цьому шляху.

Про стратегічні завдання Вінниці розповів заступник Вінницького міського голови Ігор Откидач

«Під час дискусійної панелі із обміну досвідом, представлення практичних ідей та досліджень – ми не лише розповіли про Вінницю, а й почули чимало корисних порад, зокрема від наших німецьких партнерів. Загалом семінар, як і передбачалось, став платформою для напрацювання дорожньої карти, що дозволить у майбутньому скористатися інвестиційними можливостями країн ЄС», – зауважила директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook