Вінничани, які прихистили переселенців, отримуватимуть вдвічі більшу компенсацію за «комуналку»

З 1 жовтня 2022 року люди, які на безоплатній основі надають своє житло внутрішньо переміщеним особам отримуватимуть вдвічі більшу компенсацію. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України на своєму засіданні 30 вересня. Про це повідомили у департаменті соціальної політики Вінницької міської ради.

Право на компенсацію надається фізичним особам — громадянам України віком від 18 років, які є власниками житлових приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, для покриття понесених власниками жилих приміщень витрат, пов’язаних з таким розміщенням.

«На період опалювального сезону, з 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року вінничани, які надають прихисток тим, хто був змушений тікати з зони активних бойових дій – отримуватимуть близько 900 грн щомісяця за одну людину, замість 450. Зазначена компенсація не включається до сукупного доходу домогосподарства при нарахуванні субсидії», – розповідає директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Щоб отримати компенсацію необхідно:

  1. Зареєструвати своє житло на сайті Прихисток – https://prykhystok.gov.ua/.
  2. Звернутися не пізніше 5-ти днів з дня закінчення звітного місяця та особисто подати заяву до управлінь соціального захисту населення – Прозорі офіси “Вишенька” або “Замостя” (відповідно до розподілу).

Директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова додає, що в день припинення розміщення внутрішньо переміщеної особи або зміни їх кількості, необхідно подати заяву з інформацією про зміну переліку проживаючих осіб.

«Загалом у Вінницькій громаді 434 вінничан розмістили у своїх оселях 1260 переселенців з різних областей України», – зазначила Валентина Войткова.

Необхідні роз’яснення та консультації про порядок отримання компенсації люди можуть отримати за телефонами:

• 097-101-45-18, 063-856-62-75, 50-86-69 – управління соціального захисту населення (Лівобережне);

• 097-101-58-40, 063-856-62-72, 50-83-91 – управління соціального захисту населення (Правобережне);

• 15-45 – Урядовий контактний центр.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook