Вінничанам нагадують, що за агітацію у «День тиші» каратимуть штрафами

Сьогодні, 23 жовтня, останній день агітації за кандидатів у депутати місцевих рад, сільських, селищних та міських рад. 24 жовтня настає «День тиші». За порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації передбачена адміністративна відповідальність.

Як повідомили у відділі комунікації поліції Вінницької області, у відповідності до до ст. 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» за 24 години до дня волевиявлення настає «День тиші» – період, коли заборонена будь-яка агітація. Варто зазначити, що агітація заборонена і в день волевиявлення.

У «День тиші» заборонено:

  • агітувати за когось, тобто спонукати до голосування за певну політсилу або кандидата;
  • агітувати проти когось, тобто спонукати не голосувати за певну політсилу або кандидата;
  • оприлюднювати чи поширювати в інший спосіб результати дослідження громадської думки щодо виборів.

«У цей день і в день голосування забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо) від імені кандидатів, місцевих організацій партій – суб’єктів виборчого процесу, а також політичних партій, місцеві організації яких є суб’єктами виборчого процесу», нагадують правоохоронці.

Також забороняється проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів і телепередач чи інших публічних заходів на підтримку місцевої організації партії – суб’єкта виборчого процесу, кандидата, політичної партії, місцеві організації якої є суб’єктами виборчого процесу, а також оголошення місцевою організацією партії, кандидатом, політичною партією, місцеві організації якої є суб’єктами виборчого процесу, про підтримку проведення таких публічних заходів.

«День тиші» не поширюється на розповсюдження інформації щодо роз’яснення законодавчих норм, порядку голосування, запрошення взяти участь у виборах.

За порушення зазначених норм Закону передбачена відповідальність згідно ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення – накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, У Вінниці кожна виборча дільниця буде забезпечена засобами індивідуального захисту, ручками та деззасобами

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

800 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.