Вимушена «відпустка»

Вінницьке підприємство УТОС припинило виробництво до закінчення карантину

Через карантин закрились не тільки ресторани, готелі і магазини. Через епідемію зупиняються цілі виробництва, в тому числі і ті, де працевлаштовані люди з інвалідністю. Так, із вимушено призупинило роботу Вінницьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих.

— Враховуючи складну епідеміологічну ситуацію в країні, необхідність забезпечення безпеки життя та здоров’я працівників, а також, враховуючи порушення логістичних зв’язків між суб’єктами господарювання, в тому числі повне закриття ринків збуту продукції з 1 квітня, призупинено виробництво до закінчення карантинних заходів, — повідомили на підприємстві.

Підприємство об’єднання громадян Вінницьке УВП УТОС створили ще у 1933 році задля допомоги з працевлаштування людей з інвалідністю зору. Тут займаються виготовленням електричних плиток, тенів для них, електронасосів, кип’ятильників тощо. Нині на підприємстві Вінницького УТОСу працює 180 робітників, частина з яких мають вади зору і працюють на збірці. Працюють не повний день, утім робітники за станками отримували в середньому 5-6 тисяч гривень. І для людей ця робота важлива.
— У нас замкнене виробництво, щоб зупинити його треба було два тижні, тому ми не пішли на карантин раніше. Зараз ми не працюємо з кількох причин. З одного боку, не можемо закупити сировину, все зачинено, багато підприємств-постачальників зупинили свою роботу. Також зачинені і всі оптові бази, ми не можемо продати наш продукт, все лежить на складах. Плюс не працює інфраструктура міста. Наші працівники просто не можуть дістатись на роботу, деякі живуть за містом. З іншого боку, наші працівники висловили занепокоєння щодо епідемії, — пояснює директор ПОГ «Вінницьке учбово-виробниче підприємство Українське товариство сліпих» Костянтин Ільницький.

За словами керівника підприємства, частина робітників, що не використали можливість відпочити у минулому році, зараз – в оплачуваних відпустках. Частина числиться у відпустках за власний рахунок. Є й такі, що відмовились писати заяви і нині просто перебувають на карантині.

Коли підприємство знову запрацює і люди зможуть повернутись на роботу, Костянтин Ільницький не береться прогнозувати. Каже, що все залежить від ситуації в країні.

Автор Анастасія КОРОЛЬ

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook