«Усе залишає і виходить до людей з мудрістю»

Скульптори розпочали роботи над першим в Україні пам’ятником Любомиру Гузару, який встанолять у Вінниці

Віряни храму Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької церкви зібрали 10 тисяч доларів на спорудження пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару. Це менше третини від потрібної суми, каже ініціатор збору, отець Григорій Рогацький. Але цих коштів вистачило на те, щоб столичні скульптори Олесь Сидорук та Борис Крилов вже розпочали виготовлення композиції. Висота бронзової скульптури становитиме близько 2 метрів. За задумом, Любомир Гузар буде зображений у повний зріст, одягнений у жилетку поверх підрясника і спиратиметься на палицю. Поруч з ним стоятиме колона, на якій буде розміщена митра та одяг, що спадає.

  • Це прояв чогось непорушного, образ Церкви. На колоні – митра та одяг Блаженнішого. Він ніби при ньому, але залишений, тобто це символізує його адекватність і розуміння ситуації. Адже він свідомо відрікся від посади і теплою рукою передав владу своєму наступникові. Скульптура показує, що він все залишає і виходить наче вперед до людей з мудрістю, яку подарував йому Господь, стоїть у своїй простоті, спираючись на палицю, як мудрець, – розповідає Григорій Рогацький. – Задум про створення пам’ятника давно просився. Ми найперше поставили собі питання: як зі смертю Гузара з ним не розлучитися? З його думками, поглядом на світ і щодо України зокрема… Він двічі був у Вінниці, і це кожен раз вражало, так як приходили на зустріч з ним люди, які взагалі не мали відношення до Української Греко-Католицької церкви. Крім того, отець Любомир Гузар, коли служив в лавах Української Галицької Армії, побував на Вінниччині і це також символічно.
  • Наразі громада визначається з місцем встановлення монумента і продовжує збір коштів. Адже загальна вартість композиції – 37 тисяч доларів. Віряни закликають долучитися до пожертв усіх охочих, але як заначив отець Григорій Рогацький, мова не йде про значні фінанси, як такі.
  • Головне – пожвавлення думки про Блаженнішого Любомира Гузара. Ми не хочемо просто створити йому пам’ятник. Ми хочемо, щоб мудрість, яку він нам залишив, допомагала людям рости у святості, – сказав він.
  • Контактний телефон +380982596625 (отець Григорій Рогацький).

  • Автор Олександра МАКОВЕЦЬКА, фото надано Григорієм Рогацьким

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook