У Вінницькому Терцентрі триває місяць музеїв

Другого жовтня підопічні Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування відвідали Вінницький обласний краєзнавчий музей. Близько 20 бабусь та дідусів ознайомилися з постійною експозицією та виставками закладу. Такі заходи продовжать проводити для відвідувачів Терцентру і надалі.

Сьогоднішня екскурсія в музеї для підопічних Терцентру – не перша за останній місяць. За словами завідувачки відділення денного перебування Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування Вікторії Вдовцової, протягом останніх тижнів літні люди відвідали музей М.Пирогова, оглянули хату-музей Михайла Коцюбинського, спустилися у підземелля костелу Святої Діви Марії Ангельської. Серію цих заходів назвали «місяць музеїв», що триває від Дня людини похилого віку 2 жовтня.

Екскурсоводка Краєзнавчого музею Анна Ковальчук провела бабусям та дідусям оглядову екскурсію залами, розповіла про особливості природи Вінниччини, «познайомила» з первісною людиною, археологічними знахідками та етнографічними пам’ятками краю, розповіла про видатних особистостей Вінницької області, основні віхи історії та багато іншого. Для самостійного споглядання запропонували виставкові зали з історією Революції Гідності та подіями російсько-української, а також експозицію дитячих творів.

«Звісно, в екскурсії для людей літнього віку є свої особливості. Зазвичай ми використовуємо окремі підходи для різних вікових категорій. Якщо це люди поважного віку, то їм важко ходити 1,5 години. Тому екскурсоводи намагаються подати інформацію лаконічніше», – зазначила Анна Ковальчук.

Найбільше підопічні Терцентру очікували побачити кістяк мамонту, якого у музеї назвали Вінні. Як розповіла екскурсоводка, колись це була самиця вагою близько 4 тонни і віком 80 років. Жила вона на території Вінниччини 30 тисяч років тому. Її м’яса вистачало, щоб прогодувати цілу громаду первісних людей, з хутра – робили одяг, а кістки використовували для виготовлення знарядь праці та облаштування жител.

Більшість екскурсійної групи зізнається, що у музеї не були давно, тому очікують побачити щось нове для себе. Винятком стала відвідувачка Терцентру Нонна Юхимівна. Вона приїхала до Вінниці зі міста Слов’янськ Донецької області. Жінка у Краєзнавчому музеї вдруге за останній місяць. Сьогодні Нонна Юхимівна принесла із собою блокнот та ручку, щоб встигнути законспектувати найцікавіші моменти екскурсії.

Загалом, це не остання екскурсія музеєм для підопічних Терцентру. Усіх відвідувачів розділили на групи, щоб кожен встиг побувати у культурних осередках Вінниці. Щоб стати відвідувачем Терцентру, телефонуйте за номером 67-05-90 або приходьте за адресою вул. Соборна, 50.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook