У вінницьких маршрутках хочуть збільшити ціну на проїзд. Якою ж вона буде?

Через здорожчання пального з 21 травня у Києві став дорожчим проїзд в маршрутках — 15 грн. Чи буде здорожчання проїзду у Вінниці? Цього очікують вінницькі маршрутники.

Причини здорожчання

Керівник асоціації перевізників ГО «Маршрут» Олександр Гота розповів, що на підвищення ціни проїзду є ряд об’єктивних причин:

1) дизель, з початку війни, подорожчав удвічі: 57-58 грн за літр, а, наприклад, «Мерседесу» потрібно 90 літрів в бак;

2) аналогічно росте в ціні долар, до якого прив’язана ціна запчастин, мастил;

3) маршрутки не є частиною критичної інфраструктури, і також простоюють в чергах перед АЗС і заправляються по лімітах.

“ Я надіслав листа на міського голову, аби нам підняли вартість проїзду та допомогли з заправками, аби могли заправлятися як і транспорт критичної важливої інфраструктури, в окремій черзі, — сказав Олександр Гота. — Бо, хоч і неофіційно, але ми й так є критично важливим транспортом, який, попри війну та збитки, продовжує забезпечувати перевезення мешканців нашої територіальної громади. До того ж ми надаємо свої машини на запити ТрО, міської ради й не просимо за це компенсацій”.

Без зміни ціни — зупинимось повністю

Отож, за його словами керівника асоціації перевізників, економічно обґрунтований тариф — 18 грн. Якою буде підсумкова ціна і чи піднімуть вартість проїзду — має вирішити виконком міської ради. За мирного часу влада розглядала це питання протягом 4-6 місяців.

“ Ми попросили, аби мерія ухвалила рішення терміново. Я розумію, що зараз всім складно: в країні війна. Але ми не можемо їздити на повітрі, — розказав керівник асоціації перевізників Олександр Гота. — На маршрути вже не виходить половина машин. Просто немає чим і немає де заправляти. Якщо ця проблема (з підвищенням ціни проїзду та організацією окремих черг на АЗС – авт.) не вирішиться найближчими днями, то доведеться зупинитись повністю”.

Муніципальний транспорт без змін. Поки

Натомість у «Вінницькій транспортній компанії» обережні у висловлюваннях щодо зростання вартості проїзду. Там повідомили, що це питання наразі «не розглядають».

“ У цій паливній кризі ми залежні від вартості дизеля та газу. Оскільки останній дешевший, то зараз випускаємо на лінії частіше газові автобуси, ніж ті, що на дизелі, — розказав гендиректор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко. — Наразі ми не готуємо розрахунки на підвищення вартості проїзду. Тобто, продовжуємо возити наших пасажирів за чинною ціною, де разова поїздка коштує вісім гривень”

Але, варто зауважити, що зростання проїзду у вінницькому транспорті завжди відбувається «у парі»: якщо маршрутники отримають нову вартість проїзду, то і «Вінницька транспортна компанія» матиме нові розцінки незабаром. Саме так відбулося під час останнього зростання тарифів на проїзд, влітку 2021 року.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook