У Вінниці використали дронів для перевірки тепломереж

У грудні для КП ВМР Вінницяміськтеплоенерго вперше було проведено аеромоніторингове тестове обстеження тепломагістралей за допомогою  дрону, оснащеного тепловізором та відеокамерою.

 Про це повідомляє Вінницяміськтеплоенерго.

   Головне завдання аеромоніторингу — визначення можливих тепловтрат на тепломережах.

   Дрони, як інструмент досліджень стану підземних і надземних тепломереж, вже довели свою ефективність і широко використовуються у європейських містах.

    Зауважимо, що проведення гідравлічних випробувань у міжопалювальний період є основним методом виявлення зношених мереж. Обстеження мереж за допомогою безпілотних систем (дронів) використовується як допоміжний, проте сучасний та оперативний метод дослідження.

      Для дослідження у Вінниці фахівці вибрали три види тепломереж різного типу – це надземна тепломережа, підземна попередньо ізольована теплова мережа та підземна теплова мережа в тепловому каналі.

    Дослідження проводились на ділянці надземної тепломережі по вул. Волошковій, яка була прокладена на початку 80-х років, на підземній ділянці попередньо ізольованої теплової мережі (безканальне прокладання) по вул. Гладкова, на якій відбулась заміна сталевих труб на попередньо ізольовані у 2007 році та на ділянці підземної теплової мережі в тепловому каналі в районі вул. Лебединського, де експлуатуються сталеві труби з 1986 року.

     Спеціалісти підприємства зазначають, що у підсумку під час тестувань аеромоніторинг довів свою ефективність. В опалювальний період технологія довела, що прискорить пошук наявних і потенційних місць пошкоджень мереж, а це, в свою чергу, дозволить мінімізувати незручності для споживачів.

     Особливо ефективним має стати використання відповідних польових досліджень з використанням безпілотних систем в місцях з обмеженим доступом, важкодоступних ділянках, а також у випадках, коли теплотраси розташовані високо над поверхнею землі – для виявлення дефектів у верхній частині трас.

      Варто нагадати, що перевірка стану якості теплової ізоляції тепломереж сприяє виявленню втрат теплової енергії.

      Дослідження дозволяє провести аналіз та, як наслідок, вжити відповідних заходів для зменшення втрат та оптимізувати процес транспортування теплової енергії від джерела до споживача.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook