У Вінниці відтепер щосуботи проходитимуть мирні акції на підтримку військовополонених оборонців Маріуполя

Рідні, друзі, громадські активісти та небайдужі люди, які прагнуть привернути увагу до питання обміну полонених, зокрема військовополонених оборонців Маріуполя, відтепер збиратимуться у Вінниці щосуботи на мирну акцію-нагадування. Про цей намір активісти повідомили під час чергової акції, яка відбулась 11 листопада.

Попри дощ та повітряну тривогу, що пролунала якраз о 12 годині дня, рівно з початком акції, активісти все ж таки пройшли декілька разів пішохідними переходами центральної вулиці Соборна, що навпроти міської ради. Водії та інші учасники дорожнього руху зупинялись без суперечок та проявів невдоволення. Більшість намагались прочитати написи на плакатах, які тримали учасники акції: «Не мовчіть, станьте голосом полонених!»,  «Ми чекаємо їх вдома, а вони чекають нашої підтримки», «Волю захисникам Маріуполя»…

Однією з учасниць акції була і Олена Візкова – мати бійця 501 батальйону морської піхоти Андрія Візкова. Жінка переїхала з окупованого Бердянська. Сподівається, що її син повернеться, хоча добре розуміє складнощі обміну, особливо бійців Азову.

«Треба нагадувати про наших рідних, бо вже багато місяців їх зовсім не включають в обмін. Ми не маємо ніякої звістки про них. Я закликаю владу, прошу їх допомогти повернути наших хлопців. Не забувайте про захисників Маріуполя», – каже жінка.

За словами Іванни Бабій, дружини загиблого героя Дениса Бабія на позивний «Трейн», сьогодні на мирний мітинг зібралось більше 200 людей. Вінничан закликали прийти з плакатами через соцмережі.

«Я також контактую напряму з родинами військовополонених, в них є своя спільнота. Тут, зокрема, родичі морпіхів, азовців, небайдужі вінничани і переселенці», – каже Іванна Бабій.

«Ми вирішили організувати цей захід для привернення уваги суспільства, щоб ніхто не залишався осторонь, не було байдужих людей, адже війна стосується кожного з нас», – додав ще один організатор заходу, керівник вінницького осередку ГО «Центурія» Дмитро Туз.

Мітингувальники планують збиратись кожної суботи, про проведення наступної акції буде повідомлено в соцмережах.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook