У Вінниці студент розмальовує зарядні станції та повербанки для військових

У техноволонтерів Вінницького технічного профільного коледжу з’явився художник – 16-річний Павло Гайсин. Він розмальовує, виготовлені ними для захисників, зарядні станції та повербанки. За 2 місяці розписав понад 100 пристроїв.

Про це інформує Місто, посилаючись на Суспільне.

У роботі використовує акрилові фарби та тонкі пензлі. На розпис одного гаджета, розповідає, йде від двох до чотирьох годин.

Малюю Шевченка під сучасний мотив, де він в нашій військовій формі. Бо він для українців є символом супротиву та нашої творчості. Як і будь-який інший малюнок, виконую цю роботу пошарово. Спочатку малюю фон, тобто основний колір, потім додаю тіні і деталі”, – каже Павло Гайсин.

З іншого боку станції Павло зобразив Героїв із ЗСУ та із коміксів. Додав і шеврон їхньої бригади техноволонтерів.

“На цій станції зобразив героїв з Marvel і героїв наших, українських. Просто люди звикли, що герої з фільмів символізують сміливість і боротьбу проти зла. А наші ЗСУ для мене також герої, тільки реального часу”, – говорить Павло Гайсин.

Зарядні станції, які розписує хлопець, виготовляють студенти та викладачі коледжу. Себе називають техноволонтерами ВТФК-POWER.

Першу портативну сонячну станцію спроектували торік у листопаді.

“Це була ідея нашого другокурсника Олега Лепетана. Він піддивився її в інтернеті. Основа – це акумулятор, інвертор, який перетворює та видає 220 вольт змінної напруги. Це дає живлення рацій, телефонів, Starlink – всього, що потребує 220. Є виходи юсб, одночасно можна зарядити 7 гаджетів. Є також зарядка для генератора і сонячна панель, яка заряджається від світла. Це, якщо не буде електрики поруч”, – розповідає викладач фізики Олексій Грабенко.

За більш ніж півроку змайстрували для захисників 5 станцій живлення та понад сотню повербаків, розповідає Олексій Грабенко. Комплектуючі купують за донати, допомагають і волонтери.

“Запити в нас є і від хлопців, що на нулі, і від новостворених штурмових бригад. Всі просять сьогодні на вчора, але робимо так, як можемо. Все залежить від комплектуючих і грошей, які надходять. Собівартість її зараз десь вісім тисяч гривень, це з урахуванням знижок”, – каже Олексій Грабенко.

Відтакпросять усіх небайдужих допомогти донатами. Наразі мають запити від військових на 10 станцій живлення, комплектуючих є лише на дві, за словами Грабенка.

Станцію, яку нині розмальовує Павло Гайсин, передадуть бійцям штурмової бригади “Червона калина”.

“Військові в захваті від самої ідеї, що ми приділяємо їм увагу, що ми тут пам’ятаємо про них. І я думаю, що їм це приємніше, ніж самі станції”, – каже Павло Гайсин.

Картка для донатів: 4731219611767694 (Приват), Андрій Крисак – координатор збору ВТФК Олексій Грабенко. Призначення: на сонячну підстанцію.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook