У Вінниці продовжують асфальтувати дороги у приватних секторах

З настанням теплої погоди у Вінниці відразу приступили до асфальтування доріг на умовах співфінансування, відповідно до заявок мешканців приватного сектору. Нове покриття вже постелили на 5 вулицях. До робіт комунальники підходять комплексно: облаштовують відмостки, ливнівки. А завдяки технології «гарячого асфальту» шляхове полотно не боїться температурних коливань та має довготривалий термін експлуатації.

Тепер стало комфортніше ходити і матерям з візочками, і діткам, і людям похилого віку. Без перешкод доїжджає й транспорт, і, в разі потреби дістанеться «швидка». Так сьогодні відгукуються мешканці про дороги, на яких завершилося асфальтування. А це: вулиця та пров. Вишневського, вулиці Дніпровська, Киянка, Б. Лук’яновського. Наразі роботи тривають на вул. Димчука та 1-му пров. І. Хоменка.

«Цей рік, як і попередній, надзвичайно складний через повномасштабну війну, але попри все капітальний ремонт доріг у Вінниці не припиняється. Завдяки програмі співфінансування, городяни можуть ініціювати та безпосередньо долучатися до покращення шляхової інфраструктури своїх мікрорайонів, – розповідає голова Асоціації органів самоорганізації населення м. Вінниця Наталія Панчук. – Така програма у нашому місті діє вже понад десятиліття і приємно відзначити, що з кожним роком, кількість реалізованих проєктів збільшується».

Від перших зборів, на яких мешканцям вул. Б. Лук’яновського роз’яснили умови дольової участі – до асфальтування дороги минуло кілька років, але результат вартий очікування, зазначає голова комітету мікрорайону Корея-1 Тетяна Рамазанова.

З її слів, протяжність відремонтованої ділянки склала 500 м. Раніше її підмивали ґрунтові води, потерпала також від близькості невеличкої річечки – однієї з приток Південного Бугу. «Дорогу підсипали постійно, але вона десь провалювалася у ґрунтові води, – пригадує своєю чергою місцева жителька Марія Хворостяна. – Тепер, дякуючи міській владі, маємо дуже гарну дорогу. Всі задоволені. Ми навіть не сподівалися, що колись тут така буде».

У департаменті комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради, розповіли, що шляховики використовують сучасні технології. Асфальтуванню передує великий комплекс робіт, що включає підготовку основи: заглиблення корита, формування щебеневої «подушки». І лише потім приступають до укладання гарячого асфальтобетону.

«Такі дороги здатні витримувати великі навантаження. На старті шляховики дають гарантію до 50 років експлуатації без необхідності ремонту, але вони можуть прослужити набагато довше, – каже директор департаменту Юрій Семенюк. – З досвіду знаємо, там де люди долучаються матеріально, ставлення до зробленого у рази краще».

Зазначимо, підтримка належного стану доріг – один із пріоритетів роботи міської команди. Свідченням її ефективності є крайнє опитування Міжнародним інститутом IRI Ukraine, під час якого вінничани високо оцінили як якість дорожньої інфраструктури, так і в цілому доглянутість територій міста.

Нагадаємо, минулого року у Вінниці на умовах співфінансування відремонтували 21 вулицю, у поточному – планують не менше.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook