У Вінниці підбили підсумки соціального проєкту «Нескорені духом». 11 учасників з дивовижними історіями життя отримали сертифікати на навчання в IT-школі

«Нескорені духом» – проєкт департаменту соціальної політики до Міжнародного дня людини з інвалідністю, який відзначають 3 грудня. Учасники і учасниці мали поділитися своїми життєвими історіями, розповісти, як вони досягають успіху та залишаються соціально активними попри усі перепони. Сьогодні організатори проєкту, фахівці департаменту соціальної політики, зустрілися з мотивованими людьми в арт-просторі «Піч», щоб поспілкуватися та вручити їм сертифікати на безкоштовне навчання в ІТ-школі «New IT School».

«Департамент соціальної політики проводить багато заходів, які об’єднують різних людей. Наразі ми дбаємо, зокрема, про незахищені верстви населення, ветеранів, членів родин полеглих Захисників і Захисниць, не забуваємо і про людей з інвалідністю. Разом ми працюємо, щоб створити інклюзивне суспільство і безбар’єрний простір. Тож я вдячна всім, хто взяв участь у мотиваційному проєкті “Нескорені духом”. Ви сильні, ви творчі і надихаєте всіх своїм прикладом», – зазначила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Історія кожного учасника та учасниці проєкту «Нескорені духом» унікальна. Вона надихає творити та рухатися вперед.

Наймолодшим учасникам проєкту – 20 років. Це Тетяна Голиборода та Богдан Горовенко. Тетяна – студентка факультету іноземних мов. У 2021 році вона була першою і поки що єдиною представницею від України, яка виступала на всесвітній корпорації Корпусу Миру у Вашингтоні, який проходив в онлайн-форматі. Дівчина є молодіжним лідером, волонтером в ГО «Родина Кольпінг м. Вінниця». Викладає англійську мову для дітей з аутизмом.

«Я є людиною з інвалідністю, але не відчуваю я себе людиною, якій потрібна жалість та співчуття. Віра в мене моїх батьків і нашої дружної команди дала мені сили. Я прагну здобути нові навички, отримати нові знання, щоб допомагати саме людям з інвалідністю не опускати руки, не закриватись в собі. Щоб допомогти батькам дітей з інвалідністю повірити у своїх дітей, незважаючи ні на що і дати їм можливість теж досягти успіху», – ділиться Тетяна Голиборода.

Її ровесник, 20-річний Богдан Горовенко, разом із мамою займається волонтерською діяльністю на підтримку ЗСУ, разом із рідними готує закрутки, випічку та інші смаколики для підтримки оборонців.

Багато учасників досягли значних успіхів у творчості. Наприклад, 37-річний Олексій Скрипаченко. Чоловік має вади зору та інвалідність 2-ої групи. Пише пісні на соціальну, ліричну тематику, також про людей з порушенням зору. Бере участь в поетичних заходах, є переможцем не одного конкурсу. А 33-річна Марія Остапенко, яка має інвалідність з дитинства, захоплюється живописом, вокалом, пише білі вірші. Поетесою є також 39-річна Ілона Микитюк. Написання поезії вона поєднує із роботою документознавчині.

Вражає також історія Юрія Прокопенка.

«Понад 15 років тому хвороба Синдром Паркінсона всадила мене на інвалідний візок і відібрала в мене мову. Проте, завдяки підтримці рідних і друзів та настановам Раїси Панасюк, я не здався. Освоїв комп’ютер, почав писати та публікувати свої вірші на різноманітних інтернет-ресурсах», – розповідає чоловік, що здобув не одне гран-прі та випустив декілька поетичних збірок.

Є серед учасників і ті, хто досяг значних успіхів у кар’єрі. Це, зокрема, Світлана Климентовська, яка здобула мікрогрант на відкриття підприємницької діяльності. Соціально активним є і Юрій Млодзяновський, який має порушення опорно-рухового апарату та працює кур’єром. Дружина Юрія, Рябко Інна, теж має інвалідність. Психологиня за фахом, працює флористом та активно волонтерить. Має на меті реалізувати проєкт, спрямований на підтримку людей з інвалідністю.

Своє призначення в допомозі іншим знайшла Альона Деримедвідь. Жінка працює корекційним педагогом, вчителем-логопедом, дефектологом у Василівському ліцеї «Сузір’я» Запорізької області (дистанційно). Через окупацію рідного міста разом із дочками жінка переїхала до Вінницької області, де продовжує допомагати всім, хто звертається за фаховою підтримкою.

Окремо варто розповісти про історію 47-річного Юрія Єременка. 17 років він працював на Крюківському вагонобудівному заводі міста Кременчук. Нещодавно отримав другу професію – оператор комп’ютерного набору. На досягнутому не збирається зупинятись та планує продовжувати свій професійний розвиток в IT-сфері.

«Історії усіх учасників та учасниць дійсно надихають. Сьогодні ми відзначаємо не лише їхні досягнення, але й виражаємо подяку за їхню наполегливість та віру у власні сили. Тож наша місія наразі – підтримка учасників шляху до самореалізації», – підсумувала координаторка проєкту Оксана Павлюк.

Учасники та учасниці проєкту отримали сертифікати на безкоштовне навчання за напрямом Excel Professional в ІТ-школі «New IT School». Їх вручила директорка Лариса Іваненко. Навчання відкриє нові можливості для тих, хто цього прагне.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook