У Вінниці афганцю Олександру Поліщуку вручили сертифікат на автівку

Сьогодні, 14 лютого, у Вінниці відзначили 31 річницю виведення військ з Афганістану і вшанували учасників бойових дій на території інших країн. Афганець Олександр Поліщук отримав сертифікат на автомобіль на суму 409 832 грн від Вінниицької міської ради, а ще 15 вінничан отримали премії.

Учасникам бойових дій придбали вже сім автомобілів, починаючи з 2014 року.

Чоловік сказав, що чекав на цей подарунок понад 20 років. За його словами, він не знає яку автівку придбає, але дуже мріє про Volkswagen.

— Мене життя “закидало” туди двічі, але потрапив я в Афганістан тільки один раз. Однак, коли я вже був готовий їхати, через незрозумілі причини замість мене поїхав мій дублер. Через рік я потрапив туди у складі всієї військової частини, де служив. Став командиром автомобільної роти. Я був там понад рік, а потім нас вивели. Я був поранений – підірвали на автомобільній міні, тоді пошкодив хребет і це “відгукнулося” на ноги. Найважчими були втрати, – сказав чоловік зі сльозами на очах.

Зараз чоловік намагається забезпечити свою родину і займається господарсвом.

— У мене дві дочки і старенька мама, то я її доглядаю. Господарством займаюся. Життя – це рух, тому на місці я не сиджу, – підкреслив Олександр Поліщук.

Міський голова Сергій Моргунов зауважив, що бойові дії у Афганістані були агонією тоталітарного режиму Радянського Союзу.

— 70 років, скільки існував Радянський Союз, крім Афганістану, було ще біля десяти “гарячих точок”. Тільки можна вдуматися, скільки країн були в бойових діях, де Радянський Союз приклав свою руку. Афганістан був уже на завершенні. Фактично це вже була агонія того тоталітарного режиму. Я згадую, коли у Вінниці пошепки говорили, що там десь на вокзалі привезли цинкову труну. Влада приховувала цю трагедію в Афганістані, – сказав Сергій Моргунов. – Ви одні із перших пішли захищати нашу Україну на Сході, коле цей сусід прийшов по нашу землю. Ви маєте мужність і знаєте, що таке взаємовиручка, коли стоїш на захисті рідної землі і навчаєш тих молодих людей, які разом з вами пліч-о-пліч стояли у 2014 -2016 роках і сьогодні стоять. Бажаю, щоб ви були здорові, щоб було більше позитиву, щоб ми разом всі перемогли східного ворога і щоб наша Україна була цілісна, незалежна і щаслива.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський наголосив, що в Афганістані воювали 620 тисяч громадян Радянського Союзу і майже 3 500 тисячі людей були саме з Вінницької області.

— 162 людини не повернулися звідти. З повагою хотів би привітати всіх учасників бойових дій у Афганістані. Ви володієте чітким розумінням слова “мир”, відважним серцем і незламною силою духу. Це саме ті якості, які відзначають справжнього українця. Я зичу вам миру, здоров’я і нехай завжди вас оберігає Бог, – сказав він.

Нагадаємо, у Вінниці переселенці будуватимуть собі житло – міська рада виділяє землю.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.