У «Слузі народу» розкол?

Частина монобільшості виступила проти Консультативної ради з ОРДЛО, серед них – троє вінницьких нардепів

Троє вінницьких нардепів від «Слуги народу» – Ірина Борзова, Максим Пашковський і Анатолій Драбовський – виступили проти створення консультативної ради у тристоронній контактній групі за участю представників ОРДЛО. Загалом, таких протестних депутатів назбиралося близько 60. На своїх сторінках у соцмережі 13 березня (а Драбовський на день із запізненням – 14 березня) вони розмістили відповідну заяву майже з однаковим змістом.

Зокрема, у ній значилося: «Ми усвідомлюємо, що створювана Консультативна рада є лише дорадчим органом без права прийняття рішень. Разом з тим, на наше переконання, реалізація на практиці оприлюдненого українськими ЗМІ положення про згадану Консультативну раду закладає основу для того, щоб поставити під сумнів закріплену в законодавстві України позицію нашої держави про те, що на сході України відбувається збройна агресія з боку Російської Федерації, яка тимчасово окупувала Автономну Республіку Крим, місто Севастополь та території в Донецькій та Луганській областях. Такий підхід може поставити під сумнів продовження санкцій наших західних партнерів. Крім того він жодним чином не вирішує безпекову складову конфлікту на Донбасі» .

У зв’язку з цим ми звертаємось до Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення Консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, протирічать діючому законодавству держави та національним інтересам».

Цей перший варіант, який процитували загальноукраїнські ЗМІ, так і залишається на сторінці у Максима Пашковського. Депутатка Ірина Борзова, через два дні заяву дещо пом’якшила і дописала P.S, що колеги з фракції мали зустріч з керівником Офісу Президента, він запевнив «з ватажками бойовиків переговори ніхто не веде і вести не збирається».

Деякі підписанти потім взагалі відкликали свої прізвища.

Водночас, Комітет виборців України проаналізував діяльність «Слуги народа», які розкритикували дії глави ОПУ Андрія Єрмака у Мінську. Виявилося, що депутати з цієї групи вже не вперше голосують всупереч більшості. Зокрема, значна частина з них не підтримали відставку Руслана Рябошапки з посади генпрокурора. А раніше частина із цих депутатів не підтримали так званий закон про пенсії жителям ОРДЛО, який ініціювала частина депутатів СН. 13 депутатів з цього списку не підтримали скандальний закон про «прослушку» для НАБУ і ДБР.

  • Результати голосувань Ради свідчать, що в «Слузі народу» існує внутрішня опозиція, до складу якої входить кілька десятків депутатів, які частіше за інших займають особливу позицію. Це не стосується всіх без винятку голосувань, однак проявляється при розгляді найбільш політично чутливих рішень, — заявив глава КВУ Олексій Кошель.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook