“ТРОЩА”: зігнати злість у безпечний спосіб

Сержант запасу та батько трьох дітей Володимир Сироватко вирішив облаштувати спеціальне місце, де можна було б випустити “пар”. Ідея створити локацію, яка б дозволила позбутися зайвої агресії, належить його дружині Надії. Їй не раз доводилося спостерігати, як чоловік, повернувшись з війни, часом не міг проконтролювати свої емоції. Після випадку, коли Володимир закрився у кухні і перетрощив увесь посуд, вона порадила йому знайти розумний вихід і створити кімнату, де можна було б звільнитися від люті, випустити “пару” і йому, і таким, як він. Тепер подружжя Сироватків планує відкрити перший у Вінниці простір з різноманітними атракціями: “На прицілі”, “Серце з перцем”, “Злості повні кості”, “Злі, як сто чортів”. Наразі вже обирають локацію – між центром і закинутими приміщеннями колишнього комбінату “Хімпром”.

  • Ідея народилася з побутової ситуації. Чоловіку у якийсь момент стало складно справитися з емоціями, і він почав бити посуд. Я пила каву у сусідній кімнаті і просто чекала, поки його лють вгамується. Коли гриміти перестало, зайшла, а він каже: “Дякую, що не заважала. Мені полегшало”. Ми посміялися, а потім його мама купила нам новий набір посуду, – сміючись, розповідає Надія. – Але якось під час розмови з хлопцями з’ясувалося, що вгамувати свою лють прагнуть чимало учасників бойових дій. Вдома вони намагаються стримуватися, але ж негативних емоцій треба позбутися, бажано у безпечний спосіб. Так народився задум створити “Трощу”, і з цією ідеєю Вова пішов на навчання, яке безкоштовно проводила у Вінниці Київська школа KSE за підтримки бельгійського інвестора та місцевих підприємців.
  • У рамках цієї програми, яка тривала понад два місяці, 25 учасників проєкту опановували основи бізнес-планування, маркетингу, фінансів, продаж своєї продукції тощо. Власні бізнес-плани підготували 14 учасників. Їх оцінювала комісія у складі представників структур, де проходили навчання вчорашні військові. Серед переможців був і Володимир Сироватко. Його бізнес-ідея “Троща” отримала третє місце і менторську підтримку.
  • Під час проєкту ми зрозуміли, як перейти від ідеї до конкретної реалізації, тобто отримали дієві механізми, як можна побудувати такий простір у Вінниці. І хоча матеріальної підтримки не отримали, маємо реальний план, за яким рухаємося, – продовжує Надія. – Вже придбали костюми для учасників “Трощі”. Це шоломи, рукавички, взуття, костюми – тобто захисні речі. Викували п’ять видів зброї для трощення. Наразі визначаємося із приміщеннями. Маємо два варіанти – на вулиці Соборній, це безпосередньо у центрі, і на колишньому “Хімпромі”. Останній варіант нам більше імпонує, бо там трешова атмосфера для “чорного” відпочинку. Поки що опитуємо друзів і знайомих, куди вони б швидше пішли на “Трощу” – руйнівну чи відпочиваючу, щоб можна було відірватися”.
  • Щоб мінімізувати витрати, Сироватки ведуть переговори із адміністраціями сортувальних станцій, щоб можна було забирати у них викинуті техніку, посуд, старі меблі для “Трощі”. Паралельно розглядається можливість розробити, так би мовити, пересувну “Трощу”. Це – кімната із бронебійним склом, яку можна буде розгортати на різних фестивалях і дійствах, що відбуваються у місті та за його межами.
  • Олеся Шуткевич

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook