Стартапи ветеранів: БФ «Подільська громада» підтримує стартапи, які реалізують учасники бойових дій  Олександра МАКОВЕЦЬКА

Автори чотирьох бізнес-проєктів – «Троща», «Медобар» «Пончики Intermezzo» та військовий квест – отримають матеріальну підтримку на відкриття власної справи. Реалізація проєктів відбувається у рамках програми «Підтримка української армії», яку втілює у життя благодійний фонд «Подільська громада» за співпраці з міжнародним донором. Раніше підтримка військових полягала здебільшого в організації доставки гуманітарної допомоги, але цього разу вирішили підтримати хлопців, які повертаються з війни і потребують соціальної реабілітації. Найкращий її варіант – власна справа.

  • Багато років наш міжнародний партнер підтримує наші ініціативи. Якось ми говорили про навчання для учасників бойових дій, яке зорганізували департамент економіки Вінницької міської ради спільно з Київською бізнес-школою. Фонд «Подільська громада» запросили як члена конкурсної комісії. Тоді ми запитали у нашого партнера Лудо ван дер Хейдена, чи не проти він підтримати бізнес-проєкти переможців. І він одразу погодився, – відзначає голова БФ «Подільська громада» Олена Данілова. – Так ми отримали бюджет у розмірі 370 тисяч гривень. Але потім почався карантин і терміни впровадження проєктів відтермінували. Тепер учасники вийшли на реєстрацію своїх підприємств, а ми – на укладення угод про підтримку.
  • Першими договір на співпрацю підписала родина Бондаренків. Вони реалізують проєкт «Медобар», мають власну пасіку, і окрім меду, виготовляють різноманітні смаколики. На черзі підписання угоди із автором бізнес-проєкту – кімната гніву «Троща» та власником першого фаст-фуду із пончиками «Intermezzo» за мотивами творів Михайла Коцюбинського. Четвертий учасник програми у бізнес-школі для учасників бойових дій не навчався, але його проєкт націлений на національно-патріотичне виховання, при чому не лише дітей, але й дорослих. Він збирає військову техніку і планує проводити військові квести.
  • Кожен учасник отримає різну суму, відповідно до свого бізнес-плану, – продовжує Олена Данілова. – Наразі ми укладаємо угоду і ветерани реєструються ФОПам, а ми перераховуємо кошти на їхні рахунки. Але на цьому співпраця не завершується. Ми зробимо усе можливе, аби вони могли запустити свій бізнес і надалі підтримували свої побратимів.
  • Справа в тому, що певна сума прибутку від новостворених соціальних підприємств буде акумулюватися у тематичному фонді «Арсенал підтримки». Його членами стануть ветерани АТО/ОСС. Фонд на конкурсній основі допомагатиме тим учасникам бойових дій, які повернулися з війни і прагнуть відкрити власну справу.
  • Автор Олександра Маковецька

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

440 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.