Спільна історія розвитку: у Вінницькій громаді відбувся семінар для овочівників

Минулої п’ятниці, 21 червня, в Малих Крушлинцях відбувся семінар з розвитку рослинництва у Вінницькій громаді. Учасники дізналися про ресурси та можливості, які впроваджує Вінницька міська рада для підвищення продуктивності аграрної галузі. Також обговорювалися шляхи реалізації продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Захід був організований представниками Управління стратегічного розвитку та аграрної політики департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради.

Про це інформує Містопосилаючись на  Вінницьку міську раду.

Радник міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний розповів, що агровиробники відіграють ключову роль у продовольчій безпеці та зміцненні економіки. Тож Вінницька міська рада минулого року в межах Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки на 2023-2025 роки впровадила фінансові інструменти підтримки овочівників задля того, щоб стимулювати фермерів до активної роботи та розвитку.

«Порядок часткової компенсації розрахований на фермерів-початківців, які займаються овочівництвом. Максимально один фермер може отримати не більше 60 тисяч гривень – за посадковий матеріал та крапельне зрошування. Міська влада Вінниці поставила перед собою завдання активно розвивати агронапрямок, як один з найважливіших складових економіки, адже він забезпечує продовольчу, економічну та екологічну безпеку і незалежність нашої держави, зокрема забезпечуючи чималу частку населення робочими місцями у сільських територіях. До прикладу, аналогічно ми підтримуємо і галузь бджільництва, за рахунок цього у Вінницькій громаді збільшилась на 25% кількість бджолосімей та, відповідно, доходи пасічників. Тому можемо констатувати, що фінансова підтримка працює і стимулює наших овочівників розвиватися, – сказав Олександр Закорченний. – Також додам, що у Вінницьких Хуторах в подальшому ми плануємо створити громадську організацію, яка буде збільшувати офіційне виробництво овочів. Реального виробництва насправді багато, але ми хочемо, щоб аграрії працювали “в білу”, і міська влада готова допомагати нашим фермерам проходити всі ризики та створювати спільну історію розвитку».

До навчального семінару долучились близько 50 малих фермерів та членів особистих селянських господарств з Вінниці, Щіток, Писарівки, Вінницьких Хуторів, Малих Крушлинців та Стадниці. Просвітницький захід, поділений на теоретичну та практичну панелі, відбувся на базі господарського угіддя родини Гаврилюків. Роками подружня пара Наталії та Василя вирощують різноманітні овочі: капусту, моркву, помідори, перець, кабачки, цибулю та інше.

Пан Василь розповів учасникам семінару про власний досвід роботи на землі. Починаючи з присадибної ділянки, зараз він дійшов до 10 гектарів землі та залучення сучасних технологій, які розвивають овочівництво у Вінницькій громаді. Розсаду родина Гаврилюків вирощує в парниках. Щоб рослини краще себе почували, в теплицях облаштована сучасна система зрошення, а задля енергонезалежності, агропідприємці на початку цього року встановили дахову сонячну електростанцію, а напередодні – збудували свердловину.

Як додав Олександр Закорченний, приклад цих фермерів з Малих Крушлинців показує, як може еволюціонувати підприємство.

«Найголовніше для наших підприємців зараз – встояти, попри всі виклики, і продовжувати працювати», – зауважив Олександр Закорченний.

Серед запрошених спікерів на семінарі були представники Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, які розповідали слухачам про порядок отримання сертифікатів та відповідних документів для реалізації, зокрема в контексті експортування сільськогосподарської продукції.

Про впровадження наукових практик та дорадництво учасникам розповів директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Олександр Корнійчук, а начальниця відділу аграрної політики департаменту економіки і інвестицій ВМР Світлана Фесько детально проінформувала про механізм надання фінансової підтримки суб’єктам господарювання у галузях овочівництва та картоплярства в межах відповідного Порядку.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook