Скільки респіраторів, захисних костюмів і рукавичок потрібно вінницьким лікарям?

Засоби захисту лікарів – на сьогодні і першочергова потреба, і найбільша. А все тому, що, вочевидь, найбільш витратна. Маски, захисні костюми, респіратори, рукавички… – скільки їх потрібно, аби лікарі були в безпеці?

“Місто” поцікавилось у профільного лікувального закладу, який у Вінниці визначений базовим для прийому дорослих пацієнтів, хворих на COVID-19 (це міська клінічна лікарня №1) – скільки засобів індивідуального захисту використовується персоналом щодоби.

У лікарні кажуть, що це залежить від кількості хворих. І як приклад наводять витрати по одному дню –

29 березня.

Тож 29 березня персонал інфекційного відділення міської клінічної лікарні №1, а це 12 медпрацівників, використав таку кількість засобів індивідуального захисту:

1. Костюми біологічного захисту – 20

2. Респіратори ffp3 – 52

3. Респіратори ffp2 – 30

4. Захисні щитки – 20 (але їх можна дезінфікувати і знову використовувати)

5. Рукавички нетальковані короткі – 156

6. Рукавички нетальковані довгі – 156

7. Ізоляційні халати – 20

8. Шапочка медична – 25

9. Бахіли – 27 пар

У лікарні пояснюють, що чітко, до кожної окремої рукавички, прорахувати потреби щодо індивідуального захисту лікарів, наприклад, на місяць наперед, фактично не можливо. Це залежить і від кількості хворих, і від їх стану, і відповідно – від кількості медперсоналу. Станом на те ж 29 березня у самій Вінниці було підтверджено 18 підозр на коронавірус. Станом на 1 квітня у Вінниці таких уже – 38, загалом по Вінниччині – 49, за інформацією обласного Лабораторного центру МОЗ.

Утім, порядок цифр, як мовиться, говорить сам за себе.

Тим часом облдержадміністрація та волонтери створили єдиний офіційний моніторинг потреб у базових закладів області. Він теж оновлюється щодня, як і потреби лікарів в індивідуальному захисті.

Мер Вінниці Сергій Моргунов на брифінгу 31 березня зазначив, що гроші, в тому числі на закупівлю засобів захисту для вінницьких лікарів, є. Утім, за його словами, проблема у тому, що багато постачальників погоджуються продавати їх тільки за готівку.

– Бюджетні кошти є, але ми не завжди можемо їх використати в повній мірі і за адекватною ціною, – пояснив Сергій Моргунов. – Дуже допомагають і наші волонтери, які напрацювали пошиття захисних біокостюмів.

Нагадаємо, у Вінницькій лікарні №1 підвели кисень у інфекційне відділення.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

2081 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.