Сергій Моргунов зустрівся з лідерами профспілок освітян: про що говорили

21 травня у приміщенні Федерації профспілок Вінницької області відбулася традиційна зустріч профспілок освітян ВМТГ з міським головою Сергієм Моргуновим, його заступницею Галиною Якубович, директоркою департаменту освіти Оксаною Яценко та головою Вінницької міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Петром Солов’єм.


Про це інформує Містопосилаючись на Вінницьку міську раду.

Під час зустрічі підняли та обговорили низку важливих питань. Серед них – бюджет Вінницької міської територіальної громади та організація освітнього процесу в умовах воєнного стану. Мова також йшла про створення й облаштування укриттів задля безпеки дітей та працівників закладів.

Підтримка ЗСУ, будівництво протирадіаційних укриттів та покращення якості харчування: Сергій Моргунов зустрівся з лідерами профспілкових комітетів закладів освіти

Як зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов, враховуючи виклики сьогодення, запити мешканців територіальної громади та показники економічного розвитку, бюджет Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік був сформований за трьома ключовими пріоритетами: безпека і оборона, стійкість, турбота.

Так, видатки з бюджету, які у 2024 році склали 6551,8 млн грн, розподілені на:

  • підтримку підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, правоохоронних органів, добровольчих формувань територіальної оборони та інших військових формувань, а також забезпечення безпеки мешканців громади – 983,1 млн. грн;
  • зміцнення економічної самостійності громади та забезпечення функціонування критичної інфраструктури – 1204,8 млн грн;
  • забезпечення соціальної підтримки – 816,3 млн грн;
  • оплату захищених статей видатків бюджету (заробітна плата, харчування, енергоносії, стипендії) – 3,5 млрд грн.

Також він зауважив, що попри все, галузь освіти завжди займала вагоме місце у видатках бюджету Вінницької міської територіальної громади. Так, у 2024 році видатки на освіту складають 2,4 млрд грн, що становить 36 % у загальній структурі видатків бюджету, з яких 96 % – це видатки за захищеними статтями.

Підтримка ЗСУ, будівництво протирадіаційних укриттів та покращення якості харчування: Сергій Моргунов зустрівся з лідерами профспілкових комітетів закладів освіти

“В умовах військової агресії російської федерації проти України найважливішим завданням місцевої влади є створення безпечного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу для забезпечення безперервності навчання та виховання громадян України. Саме тому, облаштування укриттів у закладах освіти знаходиться на особливому контролі. Завдяки роботі, проведеній протягом 2022-2024 років, на даний час 81 (70%) із 116 закладів нашої громади мають облаштовані укриття, ще 23 заклади (28 %) уклали меморандуми на використання укриттів у інших будівлях, що дало можливість збільшити кількість дітей, які навчаються офлайн”, – повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Мер міста акцентував увагу на тому, що муніципалітет активно працює над тим, щоб кожен освітній заклад в громаді був забезпечений укриттями, і діти мали можливість продовжувати навчання в безпечних умовах. В шістьох місцевих школах та чотирьох садочках, де неможливо облаштувати найпростіші укриття, вже триває будівництво протирадіаційних укриттів. На виконання таких робіт у бюджеті 2024 року заплановані видатки у сумі 272,0 млн грн (у 2023 було використано – 102,0 млн грн).

Також він повідомив про те, що наразі вже виконані роботи у Малокрушлинецькому ліцеї і ЗДО № 47. Завершуються роботи у дошкільному закладі № 77 та триває розробка проєктно-кошторисної документації для ремонту підвального приміщення для адаптації його під найпростіше укриття в ЗДО №5.

Тим часом у 2024 році покращили якість харчування у закладах освіти, зокрема, за рахунок бюджету громади безкоштовним харчуванням забезпечується 13 495 дітей, що складає 20 % від загальної кількості вихованців. Витрати з бюджету на зазначені цілі заплановані у сумі 77 млн грн. Чимало уваги приділили також оздоровленню та відпочинку особливо вразливих категорій дітей під час канікул. У бюджеті на 2024 рік передбачені видатки на організацію відпочинку 4500 дітей шкільного віку у пришкільних таборах. Міська влада буде продовжувати співпрацю з іноземними партнерами щодо оздоровлення дітей ВМТГ за кордоном.

Під час зустрічі міський голова відповів на питання представників закладів освіти та подякував колективам за активну та якісну роботу.

“Попри те, що зараз переживає наша країна, маємо вистояти, маємо забезпечити якісну освіту мешканцям нашої громади, виховувати патріотичну молодь, подбати про безпечний освітній процес та про добробут кожного мешканця, бо стабільна робота громади – це запорука сильної країни. Дякую вам за те, що ви разом із виконанням своїх посадових обов’язків стали волонтерами, допомагаєте фронту та людям з-поміж ВПО, донатите на ЗСУ, щодня наближаючи українську перемогу”, – підсумував Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook